Premier League se může hrát od 1. června, rozhodla britská vláda

ČTK ČTK
11. 5. 2020 17:03
Elitní sportovní soutěže v Anglii včetně fotbalové Premier League se budou moci znovu rozběhnout bez diváků od 1. června, pokud se bude situace kolem koronaviru vyvíjet podle plánu. Oznámila to dnes britská vláda. Kluby Premier League dnes prostřednictvím videokonference projednají další možnost obnovení soutěže.
Premier League 2019/20, Liverpool - West Ham: Wijnaldum (vlevo) a Sadio Mané slaví gól na 3:2.
Premier League 2019/20, Liverpool - West Ham: Wijnaldum (vlevo) a Sadio Mané slaví gól na 3:2. | Foto: Reuters

Padesátistránkový dokument britské vlády stanovuje postupné kroky ve zmírňování opatření, pokud šíření nákazy bude nadále zpomalovat. Na návrat do ochozů si ale příznivci budou muset počkat. "Fanoušci budou moci na stadiony o dost později, přičemž záleží na snížení počtu nakažených," stojí v dokumentu.

V Premier League zbývá odehrát 92 zápasů. Tabulku vede suverénně Liverpool, jemuž stačí bez ohledu na další výsledky dvě výhry k tomu, aby získal první mistrovský titul po 30 letech.

Jako první fotbalová soutěž v Evropě se po pauze způsobené pandemií koronaviru znovu rozběhne v sobotu 16. května německá liga. O minulém víkendu začala liga na Faerských ostrovech, tamní soutěž ale zahájila nový ročník. Jedinou evropskou zemí, kde se fotbalové dění nezastavilo, je Bělorusko.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

V Praze začíná výluka na trase metra C mezi stanicemi Pražského povstání a Hlavní nádraží

Dnes začíná výluka na trase metra C mezi stanicemi Pražského povstání a Hlavní nádraží, výluka potrvá do neděle 12. července. Důvodem je výměna dřevěných pražců mezi stanicemi I. P. Pavlova a Muzeum za betonové. Místo metra budou jezdit náhradní autobusy. 

Přes den budou v době výluky jezdit autobusy XC na trase mezi stanicemi Pražského povstání a Hlavní nádraží s intervalem jedné až dvou minut. Uzavřen bude také přestup mezi linkami C a A na Muzeu. 

Zdroj: ČTK
Další zprávy