Další průšvih Tottenhamu. Dostal tři góly od Brightonu a prohrál

5. 10. 2019 15:52
Fotbalisté Tottenhamu po úterním sedmigólovém debaklu v Lize mistrů s Bayernem Mnichov prohráli i v anglické lize. Na stadionu Brightonu podlehli 0:3, dvě branky domácích vstřelil teprve devatenáctiletý Aaron Connolly.
Brighton smetl Tottenham
Brighton smetl Tottenham | Foto: Reuters

Liverpool mířil za sedmnáctým ligovým vítězstvím za sebou od 40. minuty, kdy Sadio Mané chladnokrevně zakončil brejk po krásném Milnerově pasu. Senegalec poslal šampiony Ligy mistrů do vedení padesátým gólem ve stém ligovém zápase za klub.

Bývalý trenér Liverpoolu Brendan Rodgers mohl při prvním návratu na Anfield od roku 2015 slavit vyrovnání v 80. minutě, kdy James Maddison prostřelil mezi nohama domácího brankáře Adriána.

Svěřenci trenéra Jürgena Kloppa nicméně první bodovou ztrátu v sezoně nedopustili. V nastavení hostující Marc Albrigthton fauloval v pokutovém území Maného a penaltu, potvrzenou videorozhodčím, třiatřicetiletý Milner suverénně proměnil.

Po úterním sedmigólovém debaklu v Lize mistrů s Bayernem Mnichov prohrál Tottenham i v domácí soutěži. Na stadionu Brightonu podlehl 0:3, dvě branky domácích vstřelil teprve devatenáctiletý Aaron Connolly.

Brighton v ligovém utkání porazil "Spurs" poprvé od dubna 1983. Naopak pro Tottenham šlo již o sedmnáctou prohru v tomto kalendářním roce, což je nejvíce ze všech účastníků Premier League.

Brighton se dostal do vedení už po třech minutách, když Hugu Llorisovi vypadl z rukavic centrovaný míč, který do odkryté brány doklepl Neal Maupay. Francouzský reprezentační gólman se navíc při zákroku zranil a musel střídat.

V 32. minutě se z malého vápna nadvakrát dokázal prosadit Connolly. Irský útočník pak v druhé půli potvrdil dominanci domácího celku, když ranou z úhlu na zadní tyč překonal náhradního brankáře Paola Gazzanigu. Connolly se tak stal prvním Irem, který ještě jako teenager dokázal vstřelit dvě branky v utkání Premier League od srpna 1999, kdy se stejný počin povedl legendě irského fotbalu Robbiemu Keaneovi.

Crystal Palace se alespoň do nedělních zápasů posunul díky výhře 2:1 nad West Hamem na čtvrtou příčku v tabulce. V londýnském derby sice od 54. minuty vedli svěřenci Manuela Pellegriniho zásluhou Sébastiena Hallera, o devět minut později ale vyrovnal z penalty Patrick Van Aanholt. Obrat v zápase dokonal v 87. minutě Jordan Ayew. Crystal Palace tak přerušilo West Hamu ligovou šňůru šesti utkání, ve kterých "Kladiváři" bodovali.

Anglická fotbalová liga - 8. kolo:

Brighton - Tottenham 3:0 (32. a 65. Connolly, 3. Maupay), Burnley - Everton 1:0 (72. Hendrick), Liverpool - Leicester 2:1 (40. Mané, 90.+5 Milner z pen. - 80. Maddison), Norwich - Aston Villa 1:5 (87. Drmic - 14. a 30. Wesley, 49. Grealish, 61. Hourihane, 83. Douglas Luiz), Watford - Sheffield United 0:0, West Ham United - Crystal Palace 1:2 (54. Haller - 63. Van Aanholt z pen., 87. Ayew).