Překvapení na stadionu Velodrome. Marseille doma podlehla Nantes 1:3

22. 2. 2020 22:05
Fotbalisté Marseille překvapivě prohráli ve 26. kole francouzské ligy doma s Nantes 1:3.
Fanoušek na stadionu Orange Velodrome při zápase Marseille s Nantes
Fanoušek na stadionu Orange Velodrome při zápase Marseille s Nantes | Foto: Reuters

Pro druhý tým tabulky je to první domácí porážka od loňského srpna. Vedoucí Paris St. Germain může po nedělním zápase s Bordeaux odskočit již na rozdíl třinácti bodů.

Jediný gól Marseille vstřelil Sanson, když po pěti minutách odpověděl na střelu Belgičana Limbombeho. Pak už padaly branky jen do sítě domácích a černý den završil v nastavení vlastní brankou Španěl Alvaro. Marseille se proti Nantes dlouhodobě nedaří, z posledních pěti ligových zápasů jen dvakrát remizovala a třikrát prohrála.

Čtvrtý tým tabulky Lille porazil na domácím hřišti poslední Toulouse jasně 3:0. Nejprve se v prvním poločase trefil dvakrát Rémy a v druhém poločase přidal gól ještě bývalý hráč Bayernu Mnichov Renato Sanches. Fotbalisté Toulouse tak pokračují v mizerných výkonech a od listopadu se jim zatím podařilo vybojovat pouhý jeden bod.

Angers vyhrálo nad Montpellierem 1:0 a byla to pro ně první výhra po šesti zápasech. Jediný gól vstřelil po centru Fulginiho Kamerunec Bahoken. Fotbalistům Monaka se nepodařilo navázat na šňůru tří vítězství v řadě a na hřišti Dijonu pouze remizovali. Za domácí vstřelil svůj šestý ligový gól Mama Baldé z Guiney Bissau, za hosty srovnal Chilan Maripán.

Francouzská fotbalová liga - 26. kolo:

Marseille - Nantes 1:3 (39. Sanson - 34. Limbombe, 53. Bamba, 90.+1 vlastní Alvaro), Dijon - Monako 1:1 (56. Baldé - 79. Maripán) Štrasburk - Amiens 0:0, Angers - Montpellier 1:0 (69. Bahoken), Lille - Toulouse 3:0 (2. a 39. Rémy, 73. Sanches).

1. Paris St. Germain 25 20 2 3 67:21 62
2. Marseille 26 15 7 4 36:25 52
3. Lille 26 13 4 9 33:27 43
4. Rennes 25 12 5 8 29:23 41
5. Monako 26 11 6 9 42:41 39
6. Štrasburk 26 11 5 10 32:29 38
7. Lyon 26 10 7 9 40:26 37
8. Montpellier 26 10 7 9 32:29 37