Son pokopal Rudigera a oslabený Tottenham prohrál s Chelsea, Watford zaskočil United

22. 12. 2019 17:08
Fotbalisté Chelsea vyhráli v 18. kole anglické ligy derby na hřišti Tottenhamu 2:0. Dvěma góly vítězství zařídil Brazilec Willian, domácí hráli závěrečnou půlhodinu v oslabení po vyloučení Son Hung-mina. Poslední tým tabulky Watford porazil 2:0 Manchester United, kterému nepomohl ani návrat hvězdného záložníka Paula Pogby do sestavy.
Zákrok Sona
Zákrok Sona | Foto: Reuters

Londýnské derby bylo pikantní pro oba trenéry. Kouč Chelsea Frank Lampard totiž získal s "Blues" mezi lety 2004 a 2006 ještě jako hráč dva ligové tituly pod vedením současného trenéra Tottenhamu Josého Mourinha.

Willian se poprvé prosadil ve 12. minutě po signálu z rohového kopu, po němž si navedl míč na střelu a poslal ho přesně k vzdálenější tyči. V nastaveném čase první půle trefil brankář "Kohoutů" Paulo Gazzaniga při pokusu o odkop Marcose Alonsa a Willian z penalty zvýšil.

Videorozhodčí byl v permanenci i po hodině hry, kdy s jeho pomocí hlavní sudí Anthony Taylor vyloučil Son Hung-mina, který lehce nakopl po odehrání míče stopera Antonia Rüdigera. Korejský útočník dostal třetí červenou kartu v tomto kalendářním roce, což se v Premier League naposledy přihodilo Leemu Cattermoleovi v roce 2010.

Nervózní zbytek utkání, během něhož se několikrát přerušovalo i kvůli chování diváků v hledišti, už další branku nepřinesl. "Blues" v lize bodově zabrali po dvou porážkách. Tottenham pod Mourinhovým vedením prohrál doma poprvé.

Watford rozhodl o prvním domácím vítězství v sezoně krátce po změně stran. V 50. minutě otevřel skóre Ismaila Sarr, jehož nepovedená střela proklouzla brankáři Davidu De Geovi mezi prsty do sítě. O tři minuty později pojistil první výhru po pěti zápasech z pokutového kopu kapitán Troy Deeney.

Po téměř třech měsících se vrátil po zranění do sestavy United Pogba, který v 64. minutě nahradil Jesseho Lingarda. Ani francouzský mistr světa ale neodvrátil první ligovou porážku "Rudých ďáblů" po šesti zápasech. Watford vyhrál poprvé od příchodu nového kouče Nigela Pearsona, přesto zůstává poslední o skóre za Norwichem.

Anglická fotbalová liga - 18. kolo:

Watford - Manchester United 2:0 (50. Sarr, 54. Deeney z pen.), Tottenham - Chelsea 0:2 (12. a 45.+4 z pen. Willian).