Poslední trofej pro Neymara a spol. Další pohár nebude, nikdo ho nechtěl vysílat

1. 8. 2020 10:14
Poslední ročník francouzského Ligového poháru vyhráli fotbalisté Paris Saint-Germain a po triumfu v lize i ve Francouzském poháru završili domácí treble.
Fotbalisté týmu PSG s trofejí pro vítěze francouzského Ligového poháru
Fotbalisté týmu PSG s trofejí pro vítěze francouzského Ligového poháru | Foto: Reuters

Pařížský celek páteční finále v Saint-Denis s Lyonem rozhodl po bezbrankových devadesáti minutách i prodloužení až v penaltovém rozstřelu, ve kterém uspěl 6:5.

Paris Saint-Germain mohl zápas rozhodnout už v závěru prodloužení, kdy rozhodčí vyloučil obránce Rafaela z Lyonu za faul na Ángela Di Maríu. Brazilský útočník Neymar ale přímý kop z hranice pokutového území poslal nad a utkání zamířilo do penaltového rozstřelu.

V něm Lyon vedl 5:4, ale Neymar srovnal, vzápětí brankář Paris Saint-Germain Keylor Navas zlikvidoval pokus Bertranda Traorého a Pablo Sarabia rozhodl o vítězství. Pařížský celek rozšířil rekordní počet triumfů v soutěži na devět a minimálně na několik let se stal posledním vítězem Ligového poháru.

Vedení francouzských soutěží totiž nesehnalo zájemce o vysílací práva pro následující čtyři roky a Ligový pohár, který se hrál od roku 1995, do odvolání zrušilo. Dalším důvodem byla také snaha snížit počet zápasů v sezoně.