Barcelona se vrátila vysokou výhrou na Mallorce. Trefil se i Braithwaite

Aktualizováno 13. 6. 2020 23:58
Fotbalisté Barcelony načali obnovený ročník španělské ligy vítězně. V 28. kole vyhráli 4:0 na Mallorce a tabulku vedou o pět bodů před Realem Madrid, který má k dobru nedělní souboj s Eibarem.
Arturo Vidal, Jordi Alba a Lionel Messi.
Arturo Vidal, Jordi Alba a Lionel Messi. | Foto: Reuters

Poslední Espaňol Barcelona porazil Alavés 2:0 a ztrácí tři body na první nesestupové místo. To náleží Celtě Vigo, která doma podlehla Villarrealu 0:1.

Obhájce titulu Barcelona začala skvěle a 65 vteřin po úvodním výkopu otevřela skóre. Arturo Vidal si naběhl do vápna na centr Jordiho Alby a hlavou poslal Katalánce do vedení. Další trefu obstaral v 37. minutě Martin Braithwaite tvrdou ranou pod břevno. Dánský útočník, který v únoru přišel z Leganés, zaznamenal ve čtvrtém ligovém utkání za "Blaugranas" premiérový zásah.

V 79. minutě zvýšil na 3:0 Alba a tečku za utkáním udělal kapitán Lionel Messi, který ke dvěma nahrávkám přidal i gól. Poprvé od 9. ledna nastoupil za Barcelonu v soutěžním duelu uzdravený uruguayský útočník Luis Suárez, jenž asistoval u Messiho trefy.

I když se hrálo bez diváků, v průběhu zápasu vběhl na trávník muž, který na chvíli duel přerušil. Mobilem si pořídil fotografii několik metrů od Alby.

Alavés se od 19. minuty musel obejít bez vyloučeného brankáře Fernanda Pacheca, který chytil míč mimo pokutové území. Espaňol zužitkoval přesilovku ve třetí minutě nastavení úvodního dějství, kdy se hlavou prosadil obránce Bernardo. Dvě minuty po pauze přidal pojistku po samostatném úniku čínský útočník Wu Lej, který se v březnu nakazil v Barceloně koronavirem. Espaňol vyhrál po čtyřech kolech.

Duel ve Vigu dlouho směřoval k bezbrankové remíze. V první minutě nastavení druhé půle však o výhře "Žluté ponorky" rozhodl záložník Manuel Trigueros. Villarreal naplno bodoval po třech porážkách.

Mallorca - Barcelona, fanoušek na hrací ploše
Mallorca - Barcelona, fanoušek na hrací ploše | Foto: Reuters

Valladolid zdolal Leganés na jeho hřišti 2:1. Leganés zůstalo předposlední a má stejně bodů (23) jako Espaňol, který je kvůli horšímu skóre poslední.

Španělské fotbalové ligy - 28. kolo:

Espaňol Barcelona - Alavés 2:0 (45.+3 Bernardo, 47. Wu Lej), Vigo - Villarreal 0:1 (90.+1 Trigueros), Leganés - Valladolid 1:2 (84. Óscar z pen. - 2. Ünal, 54. Alcaraz), Mallorca - FC Barcelona 0:4 (2. Vidal, 37. Braithwaite, 79. Alba, 90.+3 Messi).