Policie mě šikanuje, tvrdí Rose. Pořád se ptají, zda jsem své auto ukradl

ČTK ČTK
4. 8. 2020 11:00
Obránce Tottenhamu Danny Rose tvrdí, že je dlouhodobě terčem rasové diskriminace ze strany policie. Anglický fotbalový reprezentant tmavé pleti si postěžoval, že je při pravidelných silničních kontrolách opakovaně dotazován, jestli svůj automobil ukradl.
Danny Rose (Newcastle United)
Danny Rose (Newcastle United) | Foto: Reuters

"Naposledy se to stalo minulý týden, kdy jsem byl navštívit mámu. Musel jsem zastavit na parkovišti a vypnout motor. Policie přistavila anton a tři auta a začala mě vyslýchat. Řekli, že dostali hlášení o podezřelém vozidle," uvedl Rose během podcastu Second Captains.

"Ptal jsem se, proč by to zrovna mělo být moje auto. Musel jsem ukázat doklady a podrobit se dechové zkoušce. Je to už pro mě rutina, stejně jako otázky typu: 'Je tohle vozidlo kradené? Odkud ho máte? Můžete dokázat, že jste tohle vozidlo koupil?' Takhle je to pokaždé," doplnil třicetiletý krajní bek.

Loni Rose prohlásil, že se nemůže dočkat, až ukončí kariéru, protože už má dost rasismu ve fotbale. "Pokaždé, když něco podobného řeknu nebo si stěžuju, tak se objeví názory, že když beru takové peníze, nemám to prostě řešit. Už jsem ztratil naději na nějakou změnu, protože taková je mentalita lidí ohledně rasismu," konstatoval rodák z Doncasteru.

Koukalová bojuje s koronavirem po svém, vyhýbá se focení s fanoušky | Video: Aktuálně.cz
 

Právě se děje

před 24 minutami

Minsk v neděli čeká další protest proti Lukašenkovi, v sobotu policie zadržela 430 lidí

Běloruská metropole se připravuje na další velkou protivládní demonstraci, která má začít ve 13:00. Předchozí neděle se na protestech vždy sešlo kolem 100 000 lidí. Portál Nexta Life pohrozil postupným zveřejňováním jmen policistů, bude-li pokračovat násilí vůči lidem.

Běloruská policie v sobotu zadržela 430 lidí, kteří se v Minsku zúčastnili opozičního pochodu žen proti autoritářskému režimu prezidenta Alexandra Lukašenka. Informovala o tom běloruská média s odvoláním na údaje, které zveřejnilo ministerstvo vnitra.

V zemi se přitom podle úřadu konalo celkem 14 akcí na podporu Lukašenka, na které přišlo dohromady 5600 lidí. Naproti tomu "celkový počet účastníků 11 protestních akcí podle něj nepřesáhl 900". V Minsku se prý pochodu žen zúčastnilo kolem 500 osob. Agentury AFP a Reuters přitom informovaly, že jen tohoto protestu v metropoli se zúčastnilo asi 2000 žen. 

před 1 hodinou

Do Nejvyššího soudu příští týden nominuji ženu, oznámil Trump

Americký prezident Donald Trump v sobotu na předvolebním mítinku v Severní Karolíně oznámil, že do amerického Nejvyššího soudu hodlá příští týden nominovat ženu. Informovala o tom agentura Reuters. Trumpova náhrada za zesnulou liberální soudkyni Ruth Baderovou Ginsburgovou by mohla dát konzervativcům v devítičlenném tribunálu významnou převahu. Nominaci musí schválit Senát, kde nyní mají většinu Trumpovi republikáni.

"Příští týden představím kandidátku. Bude to žena," řekl Trump svým stoupencům ve Fayetteville v Severní Karolíně. "Myslím, že by to měla být žena, protože skutečně mám mnohem raději ženy než muže," dodal. Jeho stoupenci mezitím skandovali: "Obsaďte to místo". Dříve Trump jako dvě možné kandidátky zmínil konzervativní soudkyně Amy Coneyovou Barrettovou a Barbaru Lagoaovou.

Ginsburgová ve věku 87 let v pátek podlehla rakovině. Soudkyní Nejvyššího soudu byla přes 27 let.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Požár v průmyslové hale v Bílovicích způsobil milionovou škodu

Noční požár v průmyslové hale v Bílovicích na Uherskohradišťsku způsobil škodu zhruba za milion korun. Vyjíždělo k němu sedm jednotek profesionálních a dobrovolných hasičů, nikdo neutrpěl zranění. Řekl to mluvčí krajských hasičů Pavel Řezníček. Příčina vzniku požáru zatím není známá.

Zprávu o požáru budovy v průmyslovém areálu přijali hasiči dnes krátce po 02:00. Záhy po příjezdu se jim podařilo oheň dostat pod kontrolu. "Pomocí přetlakové ventilace byly následně zasažené prostory odvětrány a za využití výškové techniky byla provedena kontrola střešní konstrukce objektu," uvedl mluvčí.

Likvidace požáru zabrala zasahujícím jednotkám zhruba hodinu a půl. "Předběžná škoda, která bude dále upřesňována, byla vyčíslena na jeden milion korun," uvedl Řezníček. Včasným zásahem hasičů se podle něj podařilo uchránit majetek v hodnotě až pěti milionů korun. Příčinu vzniku požáru zjišťuje vyšetřovatel hasičů.

Zdroj: ČTK
Další zprávy