Pohárové senzace ve Španělsku. Real dostal doma čtyři góly, končí i zoufalá Barcelona

Aktualizováno 6. 2. 2020 23:00
Fotbalisté Realu Madrid překvapivě vypadli ve čtvrtfinále Španělského poháru po domácí prohře 3:4 se San Sebastianem. Končí i Barcelona, která podlehla 0:1 v Bilbau.
I Lionel Messi se podepsal pod konec Barcelony, když nedokázal v Bilbau proměnit obří šanci | Foto: Reuters

Dva góly vstřelil hostující Alexander Isak, proti lídrovi La Ligy se trefil i Martin Ödegaard, který v baskickém mužstvu hostuje právě z "Bílého baletu".

Ödegaard na stadionu Santiago Bernabéu otevřel skóre ve 22. minutě z dorážky. Norský záložník se v 16 letech a 157 dnech stal historicky nejmladším hráčem, který nastoupil za A-tým Realu, a v jednadvaceti stále drží tento rekord.

Ani modlitby Viniciuse Juniora tentokrát Realu nepomohly, jeho tým vypadl ze Španělského poháru | Foto: Reuters

Hráči San Sebastianu zaskočili favorita i na začátku druhé půle a mezi 54. a 56. minutou laxní obranu dvakrát potrestal Isak. Švédskému útočníkovi navíc rozhodčí jeden gól neuznali pro ofsajd.

Real brzy odpověděl díky Marcelovi, ale v 69. minutě zvýšil na 4:1 Mikel Merino po Isakově přihrávce. Madridský tým poprvé pod trenérem Zinédinem Zidanem inkasoval čtyřikrát v jednom soutěžním zápase.

Domácí se ještě zvedli a čtvrtfinále zdramatizovali. Zásah Viníciuse Júniora ještě neplatil kvůli ofsajdu, ale v 81. minutě se prosadil náhradník Rodrygo a ve třetí minutě nastavení Nacho snížil na rozdíl jedné branky.

San Sebastian už těsný náskok udržel, přestože dohrával v oslabení bez vyloučeného obránce Andoniho Gorosabela. Real prohrál poprvé od loňského října a po 21 soutěžních duelech.

Roli favorita nepotvrdila ani Barcelona, která se trápila v Bilbau, na její bezzubé hře se možná projevily i vnitřní spory, které klubem zmítají. Přesto mohla postoupit, jenže za bezbrankového stavu nevyužili vyložené šance Antoine Griezmann ani Lionel Messi. V nastaveném čase pak rozhodl na druhé straně Iňaki Williams.

Do semifinále Copa del Rey tak postoupili další outsideři. Před San Sebastianem ve čtvrtfinále zvítězily Granada, která vyřadila obhájce trofeje Valencii, a Mirandés. Druholigový celek senzačně přešel přes Villarreal.

Čtvrtfinále fotbalového Španělského poháru:

Real Madrid - San Sebastian 3:4 (0:1)

Branky: 59. Marcelo, 81. Rodrygo, 90.+3 Nacho - 54. a 56. Isak, 22. Ödegaard, 69. Merino.

Athletic Bilbao - FC Barcelona 1:0 (0:0)

Branka: 90.+3. Iňaki Williams