Podceňovaní United trápili favorita, Liverpoolu zachránil remízu Lallana

20. 10. 2019 19:42
Fotbalisté Liverpoolu remizovali v 9. kole anglické ligy na hřišti Manchesteru United 1:1 a poprvé v tomto ročníku nevyhráli. Porážku lídra tabulky odvrátil Adam Lallana až pět minut před koncem.
Stopeři Mancheteru Rojo a Maguire brání hvězdu Liverpoolu Maného.
Stopeři Mancheteru Rojo a Maguire brání hvězdu Liverpoolu Maného. | Foto: Reuters

Manchester United šel do vedení v 36. minutě, kdy Daniel James po individuálním úniku po pravé straně odcentroval na malé vápno a nabíhající Marcus Rashford propálil Alissona Beckera.

Favorit mohl vyrovnat těsně před poločasem, branku Sadia Maného však videorozhodčí neuznal kvůli tomu, že si senegalský hráč před střelou zpracoval míč rukou.

Aktivnějšímu Liverpoolu se podařilo vyrovnat až v 85. minutě, centr Andrewa Robertsona propadl malým vápnem na zadní tyč, kde ho za záda Davida De Gey uklidil Lallana.

Úřadující šampion Ligy mistrů mohl v nastaveném čase zápas otočit, rána Alexe Oxladea-Chamberlaina e hranice šestnáctky ale skončila těsně vedle tyče.