Truchlí i Solskjaer. Jeho bývalý svěřenec zemřel poté, co v hospodě spadl ze schodů

Sport Sport
Aktualizováno 19. 3. 2020 22:11
Bývalý anglický fotbalista Peter Whittingham zemřel na následky traumatu hlavy týden poté, co v hospodě v městečku Barry spadl ze schodů. Bylo mu 35 let.
Peter Whittingham, bývalý fotbalista Cardiffu City
Peter Whittingham, bývalý fotbalista Cardiffu City | Foto: Reuters

Kolem incidentu, po němž byl rodák z hrabství Warwickshire odvezen v kritickém stavu do nemocnice, se okamžitě začaly šířit fámy.

Policejní orgány Jižního Walesu je ale vyvracely. "Neexistuje žádný důkaz ani náznak trestného činu a zdá se, že zranění bylo způsobeno náhodným pádem," stálo v oficiálním vyjádření.

Bývalý fotbalista Aston Villy, který za anglickou reprezentaci do 21 let nastoupil k sedmnácti zápasům, byl především oporou klubu Cardiff City, v jehož dresu odehrál jedenáct sezon. Předloni ještě absolvoval 20 utkání za Blackburn, kterému pomohl k postupu do druhé ligy, načež svoji kariéru ukončil.

"Peter byl v první řadě členem naší fotbalové rodiny. Někým, kdo dokázal prozářit místnost svým smyslem pro humor, srdečností a nezaměnitelnou osobností," uvedl tým Cardiffu na sociálních sítích.

Mezi truchlící se přidal i slavný Nor Ole Gunnar Solskjaer, který Whittinghama vedl právě v Cardiffu. "Byl to fantastický fotbalista a neuvěřitelný člověk. Práci s ním jsem si pořádně užíval, když jsem v Cardiffu působil. Je těžké uvěřit, že od nás odešel v tak mladém věku," smutnil současný kouč Manchesteru United.

Na svého odchovance si vzpomněli také v Aston Ville, v jejímž dresu vstoupil Whittingham do Premier League a odehrál v ní za klub pět sezon: "Zpráva o Peterově náhlém a předčasném odchodu námi otřásla. Myslíme na jeho manželku Amandu, malého synka a celou rodinu."

Podle deníku The Sun očekával Whittingham s manželkou druhého potomka.

 

Právě se děje

Další zprávy