Pekhart má parádní formu. Znovu se trefil, dvěma góly zařídil Legii další výhru

7. 6. 2020 21:09
Fotbalový útočník Tomáš Pekhart po týdnu opět rozhodl zápas v polské lize. Vedoucímu týmu tabulky Legii Varšava zajistil tři body díky dvěma trefám do sítě domácí Wisly Krakov. Po výhře 3:1 udržela Legia osmibodový náskok v čele.
Tomáš Pekhart
Tomáš Pekhart | Foto: Tomáš Liška

Pekhart přestoupil do Legie před koronavirovou pauzou v únoru ze španělského Las Palmas a v polské lize už má na kontě čtyři góly. V prvním duelu po nucené pauze vstřelil jedinou branku v Poznani, dnes otočil nepříznivý vývoj na stadionu Wisly.

Domácí totiž vedli po poločase 1:0, ale v 57. minutě Pekhart zblízka vyrovnal a o třináct minut později hlavičkou dokonal obrat. Legia odpověděla na páteční vítězství obhájce titulu Gliwic nad celkem Kielce a i po 28. kole má osm bodů k dobru.

Slask Vratislav pod vedením trenéra Vítězslava Lavičky nevyhrál ani druhý zápas po koronavirové pauze, tentokrát smolně nezískal ani bod a přišel o třetí místo.

Lavičkův tým přitom vedl v Gdyni od 12. do 82. minuty, jenže náskok neudržel a v sedmé nastavené minutě ztratil i remízu po penaltě za ruku. Byla nařízena po dlouhém zkoumání videa a Marko Vejinovic ji poté neproměnil. Míč se k němu však od brankáře odrazil a nizozemský záložník přece jen dokonal obrat pro sestupem ohroženou Arku.

Polská fotbalová liga - 28. kolo:

Wisla Krakov - Legia Varšava 1:3 (dva góly Pekhart), Čenstochová - Lodž 1:1, Gdyně - Vratislav 2:1.

Biker Cink si v Novém Městě zopakoval čtvrté místo z úvodu SP

Biker Ondřej Cink dojel v závodě Světového poháru v cross country v Novém Městě na Moravě čtvrtý, stejně jako před týdnem v úvodu seriálu v německém Albstadtu. S velkým náskokem dnes zvítězil Brit Thomas Pidcock.

Cink se na domácí trati držel od začátku v popředí, a přestože se mu vzdalovaly medailové pozice a jel dlouho osamocený, dokázal udržet cenné čtvrté místo. Na Pidcocka měl ztrátu přesně dvou minut.

před 38 minutami

Vrtulník zasahoval u nehody na dálnici D11. Úsek už je průjezdný

Nákladní vůz najel odpoledne na 51. kilometru dálnice D11 ve směru na Prahu do vozidla silničářů. Při nehodě utrpěl jeden silničář zranění, na místě zasahoval vrtulník. Dálnice byla v místě nehody asi 30 minut uzavřena, řekla mluvčí hasičů Dagmar Zemanová. Provoz byl obnoven před 17:00.

Auto silničáře při nehodě podle Zemanové srazilo. Nehoda se stala krátce po 16:00. Pětatřicetiletý muž utrpěl středně těžká zranění nohou a hlavy, letecky byl po ošetření převezen do královéhradecké nemocnice, řekla mluvčí záchranářů Petra Homolová.