Pavlenka v brance Brém dostal šest gólů od Leverkusenu

28. 10. 2018 20:16
Pavlenka teprve potřetí v kariéře dostal v bundeslize více než dvě branky.
Jiří Pavlenka.
Jiří Pavlenka. | Foto: Milan Kammermayer

Brémy - Brankář Jiří Pavlenka a obránce Theodor Gebre Selassie nezabránili v německé fotbalové lize debaklu Brém 2:6 od Leverkusenu. Werder po vysoké porážce klesl na čtvrté místo v tabulce. Pavlenka teprve potřetí v kariéře dostal v bundeslize více než dvě branky. Dosavadním maximem byly čtyři inkasované góly od Bayernu Mnichov.

Skóre otevřel už po osmi minutách Volland, který si naběhl do vápna na přihrávku Bellarabiho. Pavlenka podržel svůj tým ve 30. minutě, kdy vytáhl skvělý zákrok proti střele Havertze. Reprezentační gólman pak skokem zabránil gólové přihrávce, ale na dorážku Brandta už nestačil. Do konce první půle přidali hosté ještě třetí branku. Volland našel osamoceného Bellarabiho a ten překonal Pavlenku pohotovým dloubákem.

Ve druhém poločase přišel do hry Pizarro a zařídil první gól domácích. Čtyřicetiletý peruánský útočník se stal druhým nejstarším střelcem v historii bundesligy po českém rodákovi Miroslavu Votavovi. Brémy snížily na 2:3 díky Osakově brance. Pak ale opět udeřili hosté, kteří třemi dalšími trefami Havertze, Dragoviče a vlastní brance Langkampa rozložili tým Brém a odvezli si z Weserstadionu tři body. Při páté brance podběhl Pavlenka centr z rohového kopu.

Německá fotbalová liga - 9. kolo:

Norimberk - Eintracht Frankfurt 1:1 (78. Zrelák - 90.+2 Haller), Lipsko - Schalke 0:0, Brémy - Leverkusen 2:6 (60. Pizzaro, 63. Osako - 67. a 77. Havertz, 8. Volland, 38. Brandt, 45. Bellarabi, 72. Dragovič).