Pavlenka s Gebrem Selassiem pomohli Brémám k remíze ve Frankfurtu

Aktualizováno 31. 10. 2020 21:12
Werder Brémy s českými fotbalisty Jiřím Pavlenkou a Theodorem Gebre Selassiem v sestavě remizoval v 6. kole německé ligy 1:1 s Frankfurtem. Bayern Mnichov vyhrál v Kolíně nad Rýnem 2:1 a má v čele soutěže 15 bodů stejně jako Dortmund, který zvítězil 2:0 v Bielefeldu. O první příčku přišlo Lipsko, které prohrálo 0:1 na hřišti Mönchengladbachu.
Jiří Pavlenka
Jiří Pavlenka | Foto: Reuters

Brémy se v souboji sousedů v první polovině tabulky ujaly vedení v 51. minutě po trefě Joshe Sargenta, v 65. minutě ale překonal Pavlenku z bezprostřední blízkosti André Silva. O chvíli později mohl dokonat obrat Bas Dost, tentokrát ale českého gólmana zachránila tyč.

Brémy se minulou sezonu zachránily v bundeslize až v baráži, po šesti kolech ale prožívají povedený vstup do nového ročníku. Neprohrály popáté v řadě a bez bodu zatím odešly pouze z úvodního duelu s Herthou Berlín.

Bayern nastoupil bez nejlepšího bundesligového střelce Roberta Lewandowského, v Kolíně se ale už v první půli ujal dvougólového vedení. Ve 13. minutě proměnil pokutový kop Thomas Müller a krátce před pauzou zvýšil technickou střelou Serge Gnabry.

Domácí po změně stran ožili a v 82. minutě snížil Dominick Drexler, to ale bylo vše. Kolín stále čeká na premiérovou výhru v sezoně.

Také Dortmund se musel obejít bez největší ofenzivní hvězdy Erlinga Haalanda, norského kanonýra ale zastoupil Mats Hummels. Zkušený stoper se prosadil dvakrát hlavou a navázal na gól z minulého ligového utkání v derby se Schalke.

Lipsko po středečním debaklu 0:5 v Lize mistrů od Manchesteru United prohrálo poprvé v sezoně i v bundeslize. Utkání v Mönchengladbachu rozhodl po hodině hry svým prvním bundesligovým gólem Hannes Wolf, jenž v Borussii od léta hostuje právě z Lipska. Vítězný tým se v tabulce posunul na čtvrté místo o dva body za svého dnešního soupeře.

Německá fotbalová liga - 6. kolo:

Augsburg - Mohuč 3:1 (80. a 90.+1 Hahn, 40. Vargas - 64. Onisiwo), Bielefeld - Dortmund 0:2 (53. a 71. Hummels), Eintracht Frankfurt - Brémy 1:1 (65. Silva - 51. Sargent), Kolín nad Rýnem - Bayern Mnichov 1:2 (82. Drexler - 13. Müller z pen., 45.+1 Gnabry), Mönchengladbach - Lipsko 1:0 (60. Wolf).

1. Bayern Mnichov 6 5 0 1 24:9 15
2. Dortmund 6 5 0 1 13:2 15
3. Lipsko 6 4 1 1 12:4 13
4. Mönchengladbach 6 3 2 1 9:8 11
5. Augsburg 6 3 1 2 9:7 10
6. Stuttgart 6 2 3 1 11:7 9
7. Leverkusen 5 2 3 0 6:3 9
8. Brémy 6 2 3 1 8:8 9