Pavlenka má první čisté konto v sezoně, Gebre Selassie přispěl k výhře asistencí

5. 10. 2018 22:50
Brémy porazily v předehrávce 7. kola Wolfsburg 2:0 a posunuly se na druhé místo neúplné tabulky bundesligy. Byli u toho dva čeští reprezentanti Jiří Pavlenka a Theo Gebre Selassie.
Brankář Jiří Pavlenka vychytal Brémám vítězství proti Wolfsburgu.
Brankář Jiří Pavlenka vychytal Brémám vítězství proti Wolfsburgu. | Foto: Milan Kammermayer

Brémy - Brankář Jiří Pavlenka udržel poprvé v sezoně německé fotbalové ligy čisté konto a pomohl Brémám k vítězství 2:0 nad Wolfsburgem. Werder se po výhře v předehrávce 7. kola posunul na druhé místo neúplné tabulky a má stejně bodů jako vedoucí Dortmund.

Fotbalisté Brém odčinili týden starou porážku 1:2 ve Stuttgartu, kde prohrály poprvé v tomto ligovém ročníku. Svému trenérovi Florianu Kohfeldtovi zpříjemnili vítězstvím dnešní 36. narozeniny.

Skóre otevřel v 35. minutě po centru českého obránce Theodora Gebre Selassieho nizozemský záložník Davy Klaassen. Na 2:0 upravil v 86. minutě chvíli po svém příchodu na hřiště dvacetiletý Johannes Eggestein, kterého vyzval ideální kolmicí ke skórování další střídající hráč Claudio Pizarro.

Wolfsburg nevyhrál už pět zápasů. Ze soupeřova hřiště odjel s prázdnou poprvé v sezoně.