Pavlenka dvakrát inkasoval, Brémy přesto vyhrály a udržely neporazitelnost

22. 9. 2018 17:57
Werder promrhal dvoubrankové vedení, k vítězství mu nakonec pomohla hrubá chyba gólmana Augsburgu.
Radost fotbalistů Brém
Radost fotbalistů Brém | Foto: Reuters

Berlín - Fotbalisté Werderu Brémy ve 4. kole německé ligy vyhráli 3:2 v Augsburgu a tým českých reprezentantů Theodora Gebre Selassieho a Jiřího Pavlenky tak udržel neporazitelnost. V neúplné tabulce je čtvrtý.

Brémy vedly už 2:0, ale kolem poločasu o náskok přišly. Gebre Selassie v nastavení první půle nestihl být včas v souboji s Caiubym a Korejec Ku Ja-Čeol nedal Pavlenkovi šanci. A brzy po nástupu do druhé půle nedoskočil Gebre Selassie na dobře přetažený centr a po Maxově střele byl Pavlenka opět bezmocný.

Hostům ale pomohla hrubá chyba domácího brankáře. Nezachytil míč a před Klaassenem už byla jen prázdná branka. To už byl na hřišti v dresu Augsburgu i Jan Morávek, který nastoupil v 67. minutě.

Z výher se mohli radovat i další čeští reprezentanti. Vladimír Darida ale kvůli zranění chyběl Herthě Berlín při vítězství 4:2 nad Mönchengladbachem, které alespoň na chvíli dostalo tým z hlavního města do čela tabulky.

Jenže ve večerním utkání potvrdil Bayern Mnichov roli favorita na hřišti trápícího se Schalke a výhrou 2:0 se vrátil na první místo, kde má jako jediný po čtyřech kolech stoprocentní bilanci. Schalke je naopak bez bodu poslední.

Ondřej Petrák s Norimberkem zase oslavil první tříbodový zisk od postupu, neboť nováček doma přehrál Hannover 2:0 i díky hodinové přesilovce.

Absentoval Pavel Kadeřábek, jehož Hoffenheim doma při přesilové hře přišel o vedení a remizoval s Dortmundem 1:1. Dělbu bodů vystřelil v závěru po hezké kombinační akci Pulisic.

Německá fotbalová liga - 4. kolo:

Augsburg - Brémy 2:3 (45.+3 Ku Ja-Čeol, 47. Max - 34. Kruse, 36. Eggestein, 75. Klaassen), Schalke - Bayern Mnichov 0:2 (8. Rodríguez, 64. Lewandowski z pen.), Hertha Berlín - Mönchengladbach 4:2 (31. a 64. Ibiševič, 35. Lazaro, 73. Duda - 30. Hazard z pen., 68. Pléa), Hoffenheim - Dortmund 1:1 (44. Joelinton - 84. Pulisic), Norimberk - Hannover 2:0 (76. vlastní Anton, 77. Knöll), Wolfsburg - Freiburg 1:3 (61. Mehmedi - 8. Sallai, 21. Petersen z pen., 50. Frantz).