Parádní Ronaldovo gesto. K narozeninám popřál hráči s těžkým poškozením mozku

Sport Sport
10. 4. 2019 12:39
Fotbalová superstar Cristiano Ronaldo ukázala, že má srdce na správném místě. Portugalský útočník poslal přání k narozeninám 22letému Abdelhakovi Nourimu, jenž před dvěma lety při zápase Ajaxu Amsterdam zkolaboval, přes rok byl v kómatu a stále se potýká s trvalým poškozením mozku.

"Ahoj, Nouri, já jsem Cristiano. Chtěl jsem ti jen popřát všechno nejlepší k narozeninám a popřát, ať se rychle uzdravíš. Všechno nejlepší, chlape, drž se. Budeme v kontaktu," říká hvězda Juventusu ve zdravici a přidala vzdušný polibek.

Abdelhak patřil k největším nadějím Ajaxu, zářil i v mládežnických výběrech Nizozemska. V přípravném utkání proti Werderu Brémy však v červenci 2017 zkolaboval, následně strávil třináct měsíců v kómatu. Jeho následkem má trvale vážně poškozený mozek a je schopen komunikovat jen mimikou úst či obočí.

"Z neurologického hlediska je jeho stav mnohem lepší než před pár měsíci. Po fyzické stránce je to těžké," uvedl jeho bratr Abderrahim loni v létě. Přeš špatné prognózy lékařů se rodina nevzdává naděje, že se Abdelhak plně uzdraví.

Mladý fotbalista stihl za první tým Ajaxu odehrát patnáct soutěžních utkání včetně tří v Evropské lize, kde v roce 2017 pomohl mužstvu až do finále.

Kolaps v přípravě způsobila srdeční arytmie, navíc došlo pozdě k použití defibrilátoru. "Je možné, že kdyby byl použit rychleji, byl by Abdelhak v lepším stavu. Není to jisté, ale je to možné," připustil sportovní ředitel Ajaxu a bývalý skvělý brankář Edwin van der Sar.

Kolaps Abdelhaka Nouriho v utkání s Brémami:

 

Právě se děje

před 45 minutami

Chci, aby bylo Česko lídrem v inovacích, řekl Babiš v New Yorku

Česká republika chce být zemí budoucnosti a stát se tím, kdo v inovacích udává tón. V New Yorku to na fóru Concordia Summit, které se koná jako doprovodná akce k Valnému shromáždění OSN, prohlásil český premiér Andrej Babiš. "Jako jedna z nejvíce industrializovaných zemí v Evropě se musíme soustředit na inovace, abychom zajistili naši konkurenceschopnost," řekl Babiš. Zmínil, že národní strategie je založena na devíti tematických pilířích od podpory prostředí, které umožní vznik nových podniků, přes podporu vzdělání a výzkumu po digitalizaci a technologický rozvoj.

Zdroj: ČTK
Další zprávy