Parádní Ronaldovo gesto. K narozeninám popřál hráči s těžkým poškozením mozku

Sport Sport
10. 4. 2019 12:39
Fotbalová superstar Cristiano Ronaldo ukázala, že má srdce na správném místě. Portugalský útočník poslal přání k narozeninám 22letému Abdelhakovi Nourimu, jenž před dvěma lety při zápase Ajaxu Amsterdam zkolaboval, přes rok byl v kómatu a stále se potýká s trvalým poškozením mozku.

"Ahoj, Nouri, já jsem Cristiano. Chtěl jsem ti jen popřát všechno nejlepší k narozeninám a popřát, ať se rychle uzdravíš. Všechno nejlepší, chlape, drž se. Budeme v kontaktu," říká hvězda Juventusu ve zdravici a přidala vzdušný polibek.

Abdelhak patřil k největším nadějím Ajaxu, zářil i v mládežnických výběrech Nizozemska. V přípravném utkání proti Werderu Brémy však v červenci 2017 zkolaboval, následně strávil třináct měsíců v kómatu. Jeho následkem má trvale vážně poškozený mozek a je schopen komunikovat jen mimikou úst či obočí.

"Z neurologického hlediska je jeho stav mnohem lepší než před pár měsíci. Po fyzické stránce je to těžké," uvedl jeho bratr Abderrahim loni v létě. Přeš špatné prognózy lékařů se rodina nevzdává naděje, že se Abdelhak plně uzdraví.

Mladý fotbalista stihl za první tým Ajaxu odehrát patnáct soutěžních utkání včetně tří v Evropské lize, kde v roce 2017 pomohl mužstvu až do finále.

Kolaps v přípravě způsobila srdeční arytmie, navíc došlo pozdě k použití defibrilátoru. "Je možné, že kdyby byl použit rychleji, byl by Abdelhak v lepším stavu. Není to jisté, ale je to možné," připustil sportovní ředitel Ajaxu a bývalý skvělý brankář Edwin van der Sar.

Kolaps Abdelhaka Nouriho v utkání s Brémami:

 

Právě se děje

před 1 hodinou

První návrh státního rozpočtu na příští rok počítá se schodkem 116 miliard korun, ale kvůli koronaviru se nejspíš zvýší

Ministryně financí Alena Schillerová (za ANO) v prvním návrhu státního rozpočtu na rok 2021 plánuje schodek 116 miliard korun. Před schvalováním se však schodek pravděpodobně výrazně prohloubí, kvůli dalším opatřením přijímaným kvůli koronaviru.

Stávající verze navíc nepočítá například s výpadkem, který by nastal při zrušení superhrubé mzdy a zavedení patnáctiprocentní daně z příjmu, odhadovaným na 70 až 90 miliard korun.

Letošní schodek se kvůli koronavirové epidemii několikrát zvyšoval z původních 40 miliard na aktuálních 500 miliard korun. Schillerová počítá s tím, že svůj návrh na příští rok bude zpřesňovat podle dalších přijatých opatření.

"Příjmová strana je zatížena značnými nejistotami. Nemáme dohodu na superhrubé mzdě, to je jednoznačně spojeno s dohodou na rozpočtu. A je tam celá řada pozměňovacích návrhů k daňovému balíčku," řekla ČT Schillerová.

V neděli bude rozpočet na příští rok a související daňové změny probírat expertní tým prezidenta Miloše Zemana za účasti Schillerové a premiéra Andreje Babiše (ANO).

Zdroj: ČTK , Domácí
Další zprávy