Outsider si vyšlápl na giganta. Real nestačil na Gironu a venku prohrál poprvé od února

29. 10. 2017 18:23
"Bílý balet" prohrál v La Lize na cizím hřišti poprvé od 22. února, nestačil totiž na Gironu 1:2.
Cristiano Ronaldo
Cristiano Ronaldo | Foto: Reuters

Madrid - Fotbalisté Realu Madrid překvapivě prohráli v desátém kole španělské ligy na hřišti Girony 1:2. Na vedoucí Barcelonu ztrácejí už osm bodů. "Bílý balet" prohrál v La Lize na cizím hřišti poprvé od 22. února, kdy stejným výsledkem podlehl Valencii.

Domácí outsider měl v 11. minutě velkou šanci, Maffeo ale trefil tyč. Hned z následujícího protiútoku udeřil Real: Ronaldovu střelu vyrazil gólman Bono jen k Iscovi a ten pohodlně zakončil. Na druhé straně neměl štěstí ani v 35. minutě Portu a za Casillou znovu zazvonila branková konstrukce.

Krátce po změně stran ale Girona dvěma zásahy v rozmezí čtyř minut otočila skóre. Na 1:1 vyrovnal Stuani, který v posledních třech ligových duelech nastřílel stejný počet branek, a vzápětí dokonal obrat patičkou Portu.

Kouč Realu Zinedine Zidane na nepříznivý stav sice zareagoval a poslal do hry útočné hráče Asensia či Vázqueze, jeho svěřenci ale nedosáhli ani na bod.

Španělská fotbalová liga - 10. kolo:

Getafe - San Sebastian 2:1 (78. Rodríguez, 84. Molina z pen. - 5. Oyarzabal), Girona - Real Madrid 2:1 (54. Stuani, 58. Portu - 12. Isco), Eibar - Levante 2:2 (51. Arbilla, 74. Charles - 35. Morales, 37. Bardhi), Málaga - Vigo 2:1 (45.+1 Adrián, 82. Recio z pen. - 76. Aspas).