Ostuda na Old Trafford: Ronaldo kopl soupeře do rozkroku, sir Alex v ochozech trpěl

Šlágr Premier League přinesl neuvěřitelnou podívanou. Podívejte se na fotky.
Na jedné straně obrovská euforie liverpoolského manažera Jürgena Kloppa...
... na straně druhé zmar a zklamání Oleho Gunnara Solskjaera, trenéra Rudých ďáblů. Manchester United - Liverpool 0:5.
Hrdinou šlágru Premier League se stal nezastavitelný Egypťan Mohamed Salah. Nejlepší hráč současné planety smetl United hattrickem, ke třem gólům navíc přidal asistenci.
Portugalec měl štěstí, že za svůj nesportovní výlev obdržel od rozhodčího Anthonyho Taylora pouze žlutou kartu.
Foto: Reuters
Sport Reuters Sport, Reuters
24. 10. 2021 19:51
Šlágr Premier League přinesl neuvěřitelnou podívanou. Manchester United doma schytal debakl 0:5 od Liverpoolu, hattrickem zazářil aktuálně nejlepší hráč světa Mohamed Salah. Fanoušci Red Devils po tisících opouštěli stadion už po poločase, sir Alex Ferguson v ochozech trpěl, Cristiano Ronaldo nesportovně atakoval soupeře a Paul Pogba brutálním zákrokem zranil Nabyho Keitu. Podívejte se na fotky.
 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 3 hodinami

Vláda USA žaluje Texas, změnou volebních obvodů podle ní diskriminuje menšiny

Americké ministerstvo spravedlnosti dnes podalo žalobu na stát Texas, který podle něj překreslením hranic volebních obvodů diskriminuje tamní latinskoamerickou a černošskou populaci. Jedná se o první žalobu, která napadá nové volební hranice po jejich nedávné změně v souvislosti s se sčítáním lidu. Právní experti očekávají, že se podobných sporů povede celá řada.

Podle americké ústavy se přiděluje počet křesel ve Sněmovně reprezentantům jednotlivým státům podle počtu jejich obyvatel. Ten se zjišťuje každých deset let sčítáním lidu. Texas kvůli nárůstu svého obyvatelstva získal loni nárok na dvě křesla navíc, a bude tak mít 38 zástupců v dolní kongresové komoře. V horní komoře, Senátu, je zastoupení států rovné, každý tam má dvě křesla.

Zvýšením nebo snížením počtu obvodů vzniká nutnost znovu nakreslit jejich hranice, což je v USA předmětem dlouholetých politických sporů. Činitelé politických stran totiž mají k dispozici velice přesné voličské mapy, jež jim umožňují zvolit tvar tak, aby v nově vzniklém obvodu získal jejich kandidát rozhodující výhodu. Proces mají často v rukou komise, které ovládá strana, jež je ve státu zrovna u moci.

Podle žaloby pochází téměř veškerý populační přírůstek v Texasu z komunit Hispánců, černochů a Asiatů, nové mapy těmto skupinám obyvatelstva však nezajišťují možnost, aby si spravedlivě zvolili svoje politické zástupce. Tím stát podle ministerstva porušil některá ustanovení zákona o občanských právech z roku 1965.

Další zprávy