Mimořádná zpráva

Osm nestačí. Majitelé Manchesteru City si koupili další fotbalový klub

ČTK ČTK
11. 5. 2020 14:17
Majitelé Manchesteru City si pořídili již devátý fotbalový klub. Novým přírůstkem společnosti City Football Group, jejímž majoritním vlastníkem je šejk Mansúr ze Spojených arabských emirátů, se stal belgický druholigový tým SK Lommel. Podle BBC se nový vlastník zavázal uhradit dluhy přes dva miliony dolarů (50 milionů korun), které klub má.
Šejk Mansúr, majitel Manchesteru City
Šejk Mansúr, majitel Manchesteru City | Foto: Reuters

"Tato investice je součástí naší dlouhodobé strategie působit v důležitých fotbalových zemích, hrát pěkný fotbal a vychovávat talenty," uvedl výkonný ředitel City Football Group Ferran Soriano.

Lommel byl před předčasným ukončením sezony kvůli koronaviru v tabulce druhé ligy na šestém místě.

City Football Group vlastní kromě úřadujícího anglického mistra Manchesteru City také New York City v zámořské MLS, druholigovou španělskou Gironu, indický klub Mumbai City FC či Melbourne City.

 

Právě se děje

před 6 minutami

Ekonomika Evropské unie vzrostla o 1,9 procenta, nejmenší nezaměstnanost je v Česku

Ekonomika Evropské unie ve druhém čtvrtletí vzrostla o 1,9 procenta, a zotavila se tak z poklesu 0,1 procenta v prvním kvartálu, za kterým stály negativní dopady šíření koronaviru. Ve svém prvním rychlém odhadu to oznámil statistický úřad Eurostat.

V EU také druhý měsíc v řadě ubylo lidí bez práce. Míra nezaměstnanosti dosáhla v červnu 7,1 procenta, zatímco v květnu činila 7,3 procenta. Poprvé po roce je nezaměstnanost nižší než ve stejném měsíci minulého roku, kdy v době prudkého růstu za první vlny pandemie dosáhla 7,3 procenta. Nejmenší nezaměstnanost je v Česku, kde klesla na 2,8 procenta.

Zdroj: ČTK
Další zprávy