V brance Orlanda zaskočil obránce. Chytil penaltu a zajistil postup

ČTK Sport ČTK, Sport
22. 11. 2020 11:14
Fotbalisté Orlanda postoupili do druhého kola play-off MLS po výhře nad New York City ve zmatečném penaltovém rozstřelu, v němž rozhodl obránce na pozici brankáře.
Obránce Orlanda Rodrigo Schlege cyhatá penaltu v zápase MLS s týmem New York City FC
Obránce Orlanda Rodrigo Schlege cyhatá penaltu v zápase MLS s týmem New York City FC | Foto: Reuters

Zápas skončil po gólech vstřelených v úvodních osmi minutách 1:1 v řádné hrací době a prodloužení. V rozstřelu se Orlando poprvé radovalo z postupu v páté sérii, kdy brankář Pedro Gallese chytil penaltu Valentínu Castellanosovi, a zdánlivě tak vychytal výhru 4:3.

Rozhodčí Allen Chapman ale kvůli tomu, že Gallese nebyl v době kopu na brankové čáře, nařídil penaltu opakovat. Navíc peruánskému gólmanovi udělil automaticky žlutou kartu, jež pro něj vzhledem k druhému napomínání v zápase znamenala vyloučení.

Orlando se snažilo před opakováním pokutového kopu postavit náhradního brankáře Briana Rowea, což ale rozhodčí nedovolili, protože tým už svůj počet střídání vyčerpal. Rukavice si tak musel navléknout obránce Rodrigo Schlegel, jenž na Castellanosovu druhou penaltu nedosáhl a rozstřel pokračoval.

Schlegel se ale stal hrdinou v sedmé sérii, kdy vyrazil pokus Gudmundura Thórarinssona. Zaskakujícího gólmana zavalili jeho slavící spoluhráči poté, co Chapman odpískal konec zápasu.

Po několika desítkách sekund si ale rozhodčí uvědomili omyl, protože skóre rozstřelu bylo 5:5. Orlando tak muselo ještě Schlegelův zákrok potvrdit, což se Benjimu Michelovi podařilo.

"Něco takového jsem ve fotbale nezažil, navíc v tak důležitém zápase," ulevil si zkušený Portugalec Nani, jenž poslal už v 5. minutě z pokutového kopu New York City do vedení, pak ale neuspěl v páté sérii rozstřelu.

Orlando si v bizarním dvacetiminutovém rozstřelu připsalo první výhru v play-off v MLS v klubové historii. "Myslím, že budu potřebovat víc času, abych se zklidnil a uvědomil si, co se dnes stalo. Tohle jsem ještě neviděl. Ale to je krása fotbalu - všichni jsme jen lidé, jsme plní emocí a děláme chyby," řekl trenér floridského celku Óscar Pareja.

 

Právě se děje

před 6 minutami

Lyžař Švancer je třetím nejlepším mladým sportovcem Evropy

Šestnáctiletý akrobatický lyžař Matěj Švancer skončil třetí v zimní části ankety o nejlepšího mladého sportovce Evropy, kterou pořádá Evropský olympijský výbor. Cenu Piotra Nurowského získala italská biatlonistka Linda Zingerleová. Před Švancerem se umístila ještě rakouská sdruženářka Lisa-Marie Hirnerová.

"Moc si toho vážím. Beru to jako odměnu za všechno, co se mi povedlo minulou sezonu. Chtěl bych poděkovat českému i rakouskému týmu a všem, kteří se na mých výsledcích a přípravě podílejí. Zároveň je to pro mě velká motivace do budoucna. Budu se snažit ukázat, že to je zasloužené ocenění, v této sezoně k tomu bude snad dost příležitostí," uvedl Švancer v tiskové zprávě lyžařského svazu.

před 11 minutami

Policisté na jihu Moravy zadržela dalších 12 migrantů v dodávce

Cizinecká policie v Jihomoravském kraji zadržela na dálnicích dalších 12 běženců, čtyři Syřany a osm Afghánců. Policie to v pátek uvedla na svém twitteru. Běženců zajištěných na jihu Moravy v poslední době přibývá.

Asi tři desítky policistů na akci kontrolovali nákladní vozy, dodávky i autobusy ve čtvrtek, spolu s celníky zkontrolovali přes 400 vozů. Zjistili 12 cizích státních příslušníků, kteří jsou podezřelí z toho, že na české území vstoupili neoprávněně. Na D1 u Ostrovačic kontrolovali dodávku, kterou řídil Syřan s povoleným pobytem v Německu. V dodávce ale byli další čtyři Syřané. Na D2 pak kontrolovali kamion, kdy detektor tlukotu srdce uvnitř odhalil přítomnost lidí. Šlo o osm Afghánců.

"V současnosti ve všech případech probíhá prověřování, jehož úkolem je zjistit okolnosti, za jakých se osoby do vozidel dostaly a jaká byla skutečná úloha jejich řidičů," uvedli policisté.

Zdroj: ČTK
Aktualizováno před 15 minutami

OSA dostane pokutu přes 10 milionů, požadovala nesmyslné poplatky

Předseda Úřadu pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS) Petr Rafaj potvrdil pokutu 10,67 milionu Kč pro Ochranný svaz autorský (OSA) za zneužití dominantního postavení. Pokuta je pravomocná, úřad o tom informoval v tiskové zprávě. Úřad svaz potrestal za to, že v letech 2008 až 2014 požadoval po ubytovacích zařízeních platbu i za přijímač v pokoji, ve kterém nebyl nikdo ubytován.

"Provozovatelé ubytovacích zařízení tak platili účastníku řízení autorské odměny i v případě, kdy v pokoji nebyl reálně ubytován žádný host. Podle rozhodnutí úřadu nelze požadovat platbu autorské odměny i tehdy, kdy na pokoji ubytovacího zařízení prokazatelně nemohlo dojít k užití díla," uvedl úřad v tiskové zprávě.

OSA potvrdil, že mu bylo doručeno rozhodnutí o zamítnutí rozkladu proti rozhodnutí ÚOHS. "OSA se s obsahem rozhodnutí teprve seznamuje a zvažuje další kroky. Jsme přesvědčeni, že jsme zákon neporušili. Je proto pravděpodobné, že proti rozhodnutí předsedy úřadu pana Rafaje, podáme žalobou u Krajského soudu v Brně," řekl Roman Strejček, předseda představenstva OSA.

Zdroj: ČTK
Další zprávy