"Omlouvám se všem." Slovák šíleným zákrokem zranil soupeře, trávník opouštěl v slzách

Slovenský fotbalový reprezentant Lukáš Haraslín nedohrál páteční předehrávku italské ligy s Beneventem, po nesmyslně ostrém zákroku na Gaetana Letiziu byl záložník Sassuola vyloučen.
Faul Lukáše Haraslína | Video: Youtube.com

K tvrdému střetu došlo krátce po zahájení druhého poločasu, kdy Slovák bez možnosti hrát míč prošlápl soupeři kotník.

Rozhodčí nejprve vytáhl pro Haraslína žlutou kartu, když mu však VAR ukázal faul v celé jeho hrubosti, přebarvil svůj verdikt na červeno a čtyřiadvacetiletý rodák z Bratislavy v slzách opustil trávník.

"Chci se všem omluvit, nechtěl jsem Gaetanovi Letiziovi v žádném případě ublížit," kál se slovenský reprezentant po utkání a na sociální sítě přidal fotku, na které pózuje i s obětí svého činu - Letizia na ní má kotník chráněný ortézou.

"Naši chlapci byli skvělí, i přes moje vyloučení dokázali získat tři body," doplnil Haraslín. 

Sassuolo totiž i v deseti hráčích uhájilo těsné vedení 1:0, které už v 8. minutě zařídil z penalty Domenico Berardi, a vyšvihlo se na senzační druhé místo.

Vzkaz Lukáše Haraslína:

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Microsoft koupí za 19,7 miliardy dolarů firmu Nuance. Ta pomáhala vyrobit asistentku Siri pro Apple

Americký softwarový gigant Microsoft dnes potvrdil, že koupí společnost Nuance Communications, která se zabývá mimo jiné vývojem umělé inteligence a rozpoznávání řeči. Microsoft se snaží svou strategii přechodu ke cloudovým službám posílit i o odvětví zdravotnictví. Do hodnoty transakce 19,7 miliardy dolarů (430,3 miliardy korun) je zahrnut i čistý dluh.

Nuance asistovala společnosti Apple při spuštění osobního asistenta Siri a produkuje software, který se používá například v automobilovém průmyslu. Nuance i Microsoft nyní těží z rozmachu medicíny na dálku, neboť během pandemie covidu-19 se část styku s lékaři přesunula na internet. Produkty Nuance používá přes 55 procent amerických lékařů a 77 procent amerických nemocnic. 

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Stát zatím kompenzaci regionální dopravy nechystá, počká na stanovisko Evropské komise

Stát zatím kompenzace pro kraje za ztráty v regionální dopravě nechystá. Pro případná jednání s kraji o podpoře bude klíčový výsledek současných jednání s Evropskou komisí o kompenzacích pro železniční dopravce, pro které stát připravuje kompenzace až za 1,5 miliardy korun.

Pokud komise dotace pro dopravce schválí, bude stát jednat s kraji. To se podle ministerstva dopravy dá očekávat na konci května. Sdělil to dnes řekl mluvčí ministerstva František Jemelka. Kraje v minulých dnech oznámily, že loni na jízdném z veřejné dopravy ztratily 3,7 miliardy korun, žádají proto o pomoc stát.

Zdroj: ČTK
Další zprávy