Olympiakos Pireus přišel kvůli chování fanoušků o tři body a bude hrát za zavřenými dveřmi

ČTK ČTK
12. 2. 2018 19:24
Řecký fotbalový klub pyká za výtržnosti svých příznivců.
Ilustrační foto
Ilustrační foto | Foto: Reuters

Atény - Olympiakos Pireus přišel v řecké fotbalové lize kvůli násilnému chování fanoušků o tři body. Navíc musí odehrát dva nejbližší domácí ligové zápasy za zavřenými dveřmi a zaplatit pokutu 90.000 eur (2,3 milionu korun). Mistrovský klub se proti rozhodnutí vedení soutěže hodlá odvolat.

Tresty se vztahují k derby proti AEK Atény, které se hrálo 4. února. Když hostující celek dvěma góly v závěru otočil stav a zvítězil 2:1, vniklo na hrací plochu několik desítek fanoušků Olympiakosu. Někteří měli v rukou světlice a klacky a pustili se do bitky s policií, která proti nim použila slzný plyn.

Olympiakos, který vyhrál 19 z posledních 21 ligových ročníků, je v současnosti v tabulce až třetí. Na vedoucí AEK ztrácí čtyři body, a pokud neuspěje s odvoláním, zvýší se jeho ztráta na sedm.

 

Právě se děje

před 8 minutami

Vrchní soud zrušil rozhodnutí o propuštění Jiřího Švachuly z vazby

Olomoucký vrchní soud zrušil rozhodnutí brněnského krajského soudu, který před dvěma týdny rozhodl o propuštění z vazby obžalovaného Jiřího Švachuly, jenž je souzeý v případu rozsáhlé korupce na radnici městské části Brno-střed. Odvolací soud tak rozhodl v neveřejném jednání na základě stížnosti státního zástupce Radka Mezlíka. Žalobce v pátek řekl, že vrchní soud toto rozhodnutí označil za předčasné a krajskému soudu uložil, aby se věcí znovu zabýval.

Brněnský krajský soud obžalovaného Švachulu, který byl místním politikem hnutí ANO, propustil z vazby 7. října. I přes rozhodnutí soudu však Švachula zůstal omezen na svobodě, státní zástupce totiž proti rozhodnutí na místě podal stížnost a usnesení soudu o propuštění z vazby tak nebylo pravomocné.

Zdroj: ČTK
Další zprávy