Odbojný brankář zůstal na lavičce, jeho náhradník vychytal Chelsea výhru nad Spurs

27. 2. 2019 23:30
Brankář fotbalové Chelsea Kepa Arrizabalaga, který v nedělním pohárovém finále neposlechl trenéra Maurizia Sarriho a odmítl vystřídat, zůstal v utkání 28. kola anglické ligy proti Tottenhamu pouze na lavičce. Nejdražšího gólmana světa mezi tyčemi nahradil Willy Caballero, udržel čisté konto a pomohl k výhře 2:0. Domácí poslal do vedení v 57. minutě Pedro, v závěru si vstřelil vlastní branku Kieran Trippier. Spurs tak nenapravili sobotní prohru 1:2 v Burnley.
Jeden ze zákroků brankáře Chelsea Willyho Caballera v utkání s Tottenhamem
Jeden ze zákroků brankáře Chelsea Willyho Caballera v utkání s Tottenhamem | Foto: Reuters

Fotbalisté Liverpoolu doma deklasovali Watford 5:0 a udrželi v čele tabulky jednobodový náskok na Manchester City. Obhájci titulu na svém hřišti zvítězili nad West Hamem 1:0, hubené vítězství jim zařídila až penalta.

Liverpool doma výborně začal a v úvodní dvacetiminutovce se dvakrát trefil Sadio Mané. Senegalský útočník nejprve hlavou a poté patičkou zužitkoval centry od Trenta Alexandera-Arnolda. V 66. minutě přidal třetí branku Divock Origi a v závěru ještě dvakrát skóroval stoper Virgil van Dijk. U jeho první branky znovu asistoval Alexander-Arnold.

Hráči Manchesteru City měli od začátku nad West Hamem jasnou převahu, ale dlouho se nedokázali prosadit, v první půli David Silva trefil tyč. Brankář Lukasz Fabiaňski nakonec kapituloval jen v 59. minutě z penalty Sergia Agüera. Svěřenci Pepa Guardioly navázali na nedělní triumf ve finále Ligového poháru nad Chelsea a drží se těsně za Liverpoolem.

Arsenal doma porazil Bournemouth 4:1 a udržel čtvrté místo o bod před Manchesterem United. Ten zvítězil na stadionu Crystal Palace 3:1 i díky dvěma gólům Romela Lukaka. "Rudí ďáblové" neprohráli ani v 11. zápase Premier League po nástupu trenéra Oleho Gunnara Solskjaera.

Arsenalu s brankářem Petrem Čechem na lavičce v prvním poločase zařídili dvoubrankový náskok Mesut Özil s Henrikem Mchitarjanem. Do přestávky sice snížil Lys Mousset, ale po změně stran přidali další tři branky favorita Laurent Koscielny, Pierre-Emerick Aubameyang a střídající Alexandre Lacazette. "Kanonýři" doma vyhráli osmé ligové utkání za sebou.

Anglická fotbalová liga - 28. kolo:

Liverpool - Watford 5:0 (9. a 20. Mané, 79. a 82. Van Dijk, 66. Origi), Manchester City - West Ham United 1:0 (59. Agüero z pen.), Chelsea - Tottenham 2:0 (57. Pedro, 84. vlastní Trippier), Arsenal - Bournemouth 5:1 (4. Özil, 27. Mchitarjan, 47. Koscielny, 59. Aubameyang, 78. Lacazette - 30. Mousset), Southampton - Fulham 2:0 (23. Romeu, 40. Ward-Prowse), Crystal Palace - Manchester United 1:3 (66. Ward - 33. a 52. Lukaku, 83. Young).