Obrozená Barcelona nedokázala na úvod ligy dát doma ani jeden gól Vallecanu

13. 8. 2022 23:47
Fotbalisté FC Barcelona se ani potřetí za sebou nedokázali prosadit proti Vallecanu a v úvodním utkání sezony španělské ligy s Rayem remizovali 0:0.
Robert Lewandowski v poloze ležícího střelce po další neproměněné šanci Barcelony v utkání s Vallecanem | Foto: Reuters

Barcelona nastoupila v základní sestavě se třemi posilami, obráncem Christensenem a útočníky Raphinhou a Lewandowským. Zejména obměněný útok měl zvrátit nepříznivou sérii s Vallecanem. Tým z Madridu totiž vyhrál proti Barceloně oba zápasy v minulé ligové sezoně 1:0.

Barceloně se v prvním poločase nepodařilo proměnit vytvořené příležitosti, a ačkoli se Lewandowski trefil mezi tři tyče, jeho gól nebyl uznán kvůli jasnému ofsajdu.

Hosté dokonce mohli jít na konci poločasu do vedení, když si García výborně zasekl míč a z okraje malého vápna vystřelil, Ter Stegen však včas vyběhl a střelu chytil.

I ve druhé polovině zápasu mohli jít hosté do vedení, Camello však po individuální akci nedokázal překonat brankáře Barcelony. Domácí si vytvářeli příležitosti, avšak nepodařilo se jim žádnou proměnit.

Ve třetí nastavené minutě navíc Busquets za faul na Falcaa viděl druhou žlutou kartu. Faulovaný hráč pak v šesté minutě nastavení přesně dorazil Salviho střelu, gól však nebyl uznán kvůli ofsajdu.

Trenér hostů Andoni Iraola se stal prvním koučem v historii La Ligy, který ve svých prvních třech vzájemných zápasech s Barcelonou udržel čisté konto.

Posledních šest z devíti vzájemných střetnutích Celty Vigo s Espaňolem Barcelona skončilo remízou a stejný osud měl i dnešní duel. V prvním poločase se prosadil Aspas, který ve Vigu začíná již jedenáctou sezonu.

Domácí se ve druhé půli dostali do dvougólového vedení, Espaňol však díky Expósitovi snížil a v osmé minutě nastavení vyrovnal Joselu z penalty.

Semifinalista minulého ročníku Ligy mistrů Villarreal sehrál zápas na hřišti nováčka z Valladolidu a branky střílel v druhém poločase. Skóre otevřel v 49. minutě Senegalec Jackson a dva góly přidal střídající záložník Baena.

Španělská fotbalová liga - 1. kolo:

FC Barcelona - Vallecano 0:0, Celta Vigo - Espaňol Barcelona 2:2 (45.+2 Aspas, 63. Paciencia - 72. Expósito, 90.+8 Joselu z pen.), Valladolid - Villarreal 0:3 (81. a 89. Baena, 49. Jackson).