"Chtěli ublížit i mojí rodině." Obránce Manchesteru City zranili a okradli zloději

ČTK ČTK
31. 12. 2021 10:07
Obránce Manchesteru City Joao Cancelo se stal ve čtvrtek ve svém domě obětí přepadení a loupeže. Portugalský fotbalista při pokusu bránit se utrpěl tržnou ránu nad pravým okem. O incidentu se čtveřicí útočníků se svěřil na instagramu.
Joao Cancelo.
Joao Cancelo. | Foto: Reuters

"Bohužel mne dnes napadli čtyři zbabělci, zranili mne a chtěli ublížit i mojí rodině," napsal sedmadvacetiletý reprezentant. Doplnil, že jeho rodina, partnerka i dvouletá dcera, jsou naštěstí v pořádku. Přišel ale o řadu cenností. "Odnesli všechny moje šperky," uvedl Cancelo.

Vedení lídra anglické fotbalové ligy událost šokovala a klub nabídl policii spolupráci při vyšetřování.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 21 minutami

EU v červnu poprvé dovezla více plynu z USA než z Ruska, píše šéf IEA

Evropská unie v červnu kvůli prudkému snížení dodávek z Ruska poprvé dovezla více plynu ve formě zkapalněného zemního plynu (LNG) ze Spojených států než prostřednictvím plynovodů z Ruska. Na twitteru to ve čtvrtek napsal výkonný ředitel Mezinárodní agentury pro energii (IEA) Fatih Birol.

Šéf IEA minulý týden vyzval Evropu, aby se okamžitě připravila na úplné přerušení dodávek ruského plynu během této zimy. Evropské vlády by podle něj měly přijmout opatření ke snížení poptávky a ponechat v provozu stárnoucí jaderné elektrárny, uvedl Birol v rozhovoru s listem Financial Times.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Epidemie v týdnu zrychlila téměř dvojnásobně, hospitalizovaných je 200

Epidemie koronaviru v uplynulém týdnu v Česku výrazně zrychlila. Laboratoře odhalily 5680 nových případů, o 2400 více než minulý týden. V každém dni tohoto týdne zatím přibylo více než 1000 případů, což se před tím stalo naposledy na začátku května. Počet hospitalizovaných se za týden zvýšil asi o třetinu zhruba na 200 pacientů. Lidí v těžkém stavu ale výrazně nepřibývá, ve čtvrtek jich v nemocnicích bylo sedm. V uplynulém týdnu zemřelo s covidem pět lidí. Vyplývá to z údajů ministerstva zdravotnictví.

Mírně také roste zájem o testy. Od pondělí do čtvrtka bylo v mezitýdenním srovnání pokaždé testovaných více. Největší zájem byl ve středu, kdy se nechalo testovat 6800 lidí. Ředitel Ústavu zdravotnických informací a statistiky Ladislav Dušek ve středu řekl novinářům, že se v současné době testují jen lidé s vážnějšími příznaky, a nakažených je tak reálně mnohem víc.

Zdroj: ČTK
Další zprávy