O výhře Manchesteru City v přestřelce s Newcastlem rozhodl hattrickem Torres

14. 5. 2021 23:23
Fotbalisté Manchesteru City v prvním utkání po zisku mistrovského titulu v divoké přestřelce porazili 4:3 Newcastle. O vítězství hostů v utkání 36. kola anglické ligy rozhodl hattrickem Ferrán Torres.
Ruben Dias a John Stones slaví historický postup Manchesteru City
Ruben Dias a John Stones slaví historický postup Manchesteru City | Foto: Reuters

Trenér Pep Guardiola nechal po zajištění titulu a před blížícím se finále Ligy mistrů odpočívat opory. Šanci dostali náhradníci včetně pětatřicetiletého brankáře Scotta Carsona, který nastoupil poprvé od roku 2019. V Premier League si dokonce zahrál po deseti letech.

Newcastle poslal do vedení Emil Krafth. Hosté zásluhou Cancela a Torrese skóre otočili, ale v nastavení první půle srovnal z penalty Joelinton. Po hodině hry Carson sice chytil Josephu Willockovi penaltu, ale domácí útočník z dorážky poslal Newcastle do vedení.

Z něj se domácí, kteří už před zápasem měli jistotu udržení, neradovali dlouho. V 64. minutě tečí na 3:3 srovnal Torres. O minutu a 40 sekund později španělský útočník završil z dorážky hattrick a rozhodl o výhře City.

Anglická fotbalová liga - 36. kolo:

Newcastle - Manchester City 3:4 (25. Krafth, 45.+6 Joelinton z pen., 62. Willock - 42., 64. a 66. Torres, 39. Cancelo).

1. Manchester City 36 26 5 5 76:29 83
2. Manchester United 36 20 10 6 70:42 70
3. Leicester 36 20 6 10 65:44 66
4. Chelsea 36 18 10 8 55:33 64
5. Liverpool 35 17 9 9 61:41 60
6. West Ham United 35 17 7 11 55:45 58
7. Tottenham 35 16 8 11 61:41 56
8. Everton 35 16 8 11 46:42 56