O postup do Premier League bude hrát Kalas, Vydra končí

14. 5. 2018 22:48
Fulham vyhrál odvetu prvního kola play off o postup do anglické ligy nad Derby 2:0.
Fulham bude hrát o postup do Premier League.
Fulham bude hrát o postup do Premier League. | Foto: Reuters

Londýn - Souboj českých fotbalistů o šanci na postup do anglické ligy dopadl lépe pro Tomáše Kalase, jehož Fulham v prvním kole play off druhé ligy vyřadil Derby s Matějem Vydrou. Derby sice první duel vyhrálo doma 1:0, jenže v odvetě zvítězil Fulham 2:0 a ve finále se o Premier League utká s vítězem duelu mezi Aston Villou a Middlesbrough.

První duel zvládlo lépe Derby, které zvítězilo zásluhou přesné hlavičky Jeromeho. Odveta se však nesla v režii Fulhamu, který soupeře jasně přehrával. Měl držení míče 65 procent a 20 střel, z toho deset na branku, zatímco Derby se mezi tři tyče trefilo pouze jednou.

V 47. minutě se pak po sérii zahozených šancí prosadil Sessegnon a v součtu s prvním zápasem srovnal skóre. A v 66. minutě vstřelil postupový gól hlavou po rohu Odoi.

Derby se ještě snažilo s výsledkem něco udělat a hned nasadilo do hry Vydru, který překvapivě začal na lavičce, ale ani on vyřazení neodvrátil. Posledních 15 minut pomohl výhru Fulhamu ubránit i Kalas.