"Nikoho nebudeme postrádat víc." Klopp se obává ztráty střelce, kterého téměř nestaví

mar mar
26. 4. 2022 7:32
Fotbalový útočník Divock Origi jako střídající hráč zachránil Liverpool, když byl ve víkendovém duelu s věčným rivalem Evertonem (2:0) u obou gólů, a udržel tak svůj tým v boji o titul v anglické Premier League. Trenér Jürgen Klopp o věčně přehlíženém hráči pěl jen samou chválu poté, co se "Reds" dotáhli o bod za vedoucí Manchester City.
Divock Origi
Divock Origi | Foto: Reuters

Když nastoupí Origi na hřiště, fanoušci Evertonu se třesou. Nedělním gólem do sítě jejich klubu se zařadil se šesti zásahy hned za Stevena Gerrarda v počtu vstřelených branek ve slavném liverpoolském derby.

Sedmadvacetiletý útočník dostal od Kloppa příležitost na poslední půlhodinu zápasu a zúročil ji na maximum. "Bez něho by se nám druhý poločas takhle nepovedl," přiznal německý kouč a pro věčného náhradníka měl jen slova chvály.

Zdálo se to až přehnané. Klopp po zápase opěvoval Origiho jako superdůležitého hráče, ačkoli Belgičanovi dává větší šance zazářit jen velmi sporadicky. Půlhodina proti Evertonu je téměř třetina z celkového počtu 106 minut, které v tomto ročníku Origi v Premier League odehrál.

Za celou aktuální sezonu soutěže zasáhl jen do šesti utkání z 33 a vstřelil tři branky, ani jednou nezačínal v základní sestavě. Trochu lepšího vytížení se mu dostalo v domácím poháru i v Lize mistrů, přesto to nebyla žádná velká porce. Není proto divu, že se každé přestupové okno spekuluje o tom, kam Origi zamíří za větším vytížením.

"To, co dělá pro Liverpool, je fantastické. Pokud někdy odejde, nikdy nikoho nebudeme postrádat víc," chválil Belgičana rozjařený Klopp. "Je to legenda a legendou pro mě zůstane navždycky, na hřišti i mimo něj," chrlil ze sebe jednu pochvalu za druhou.

"Může vám to znít směšně, ale i když ho do základu nedávám moc často a začíná na lavičce, vždycky přinese to, co potřebujeme. Pro mě je to útočník světové třídy, rozhodně nejlepší hráč v zakončení, jakého máme," dodal.

V neděli nejdříve dvě minuty po svém příchodu na hřiště přiklepl Origi míč Salahovi, jehož pas uklidil do sítě Robertson a otevřel skóre derby. Pak se Origi sám pověsil do vzduchu a potvrdil výhru 2:0.

"Kde ti máme postavit sochu?" ptal se zase užaslý expert a někdejší dlouholetý hráč Liverpoolu Jamie Carragher v televizním přenosu.

Přestože o odchodu Origiho se mluví už dlouho, nyní se může snadno stát realitou. Sedmadvacetiletý hráč nemá na Anfieldu podepsanou smlouvu a podle reportéra Fabrizia Romana ho v létě ukořistí zadarmo AC Milán. "Ať už skončí po sezoně kdekoli, určitě to bude bomba," nepochyboval Klopp.

Origi kromě tří ligových branek vstřelil v této sezoně dva góly v Ligovém poháru a jeden v Lize mistrů. Po Jordanu Hendersonovi je v kabině druhým nejdéle sloužícím hráčem, z Lille přišel do Liverpoolu v roce 2014.