Newcastle stoupá po výhře nad Burnley tabulkou. Zápas opozdil kolaps delegáta

26. 11. 2018 23:36
Fotbalisté Newcastlu zvítězili v anglické lize potřetí za sebou a v tabulce vystoupali už na 13. místo. Svěřenci španělského trenéra Rafaela Beníteze vyhráli ve 13. kole na stadionu Burnley 2:1.
Gól Newcastlu v zápase s Burnley.
Gól Newcastlu v zápase s Burnley. | Foto: Reuters

Ve čtvrté minutě si domácí stoper Mee vstřelil vlastní gól a zanedlouho vedli hosté už o dvě branky, když se hlavou prosadil Clark. Bývalého brankáře Liberce a pražské Sparty Dúbravku pak ještě před poločasem překonal Vokes, ale po změně stran se už stav 1:2 nezměnil.

V 50. minutě mohl dát třetí gól hostů Ritchie, jenže zblízka minul odkrytou branku. Zvýšit nedokázal ani střídající Joselu, jehož střelu zastavila tyč. Obrana Newcastlu pak už těsnou výhru uhájila, vyrovnat přitom zkusil i domácí brankář Hart, který se v závěru vydal do soupeřovy šestnáctky.

Newcastle vytěžil z úvodních deseti kol Premier League jen tři body za remízy, ale poslední tři zápasy mu vyšly. Zato Burnley naposledy vyhrálo na konci září a od sestupových příček ho dělí jen bod.

Výkop zápasu byl o půl hodiny opožděn. Odložení si vyžádala zdravotní indispozice delegáta, který zkolaboval před nástupem obou týmů v tunelu. Záchranáři muže převezli k ošetření do nemocnice.