Neviděli jste tohoto muže? Slyší na jméno Harry. Anglie se baví pátráním po Kaneovi

Rudolf Černík Rudolf Černík
3. 8. 2021 7:51
Anglie řeší budoucnost fotbalové superhvězdy Harryho Kanea. Kanonýr Tottenhamu se nedostavil na zahájení přípravy a snaží se zatlačit na přestup do Manchesteru City. A média se baví vytvářením plakátů, v nichž je slavný střelec označován za pohřešovaného.
Oblékne Harry Kane ještě někdy dres Tottenhamu?
Oblékne Harry Kane ještě někdy dres Tottenhamu? | Foto: Reuters

"Ztratil se útočník. Neviděli jste tohoto muže?" ptá se třeba deník The Sun a přidává podobiznu osmadvacetiletého fotbalisty.

"Náš hvězdný útočník je pohřešovaný. Jmenuje se Harry. Normálně je velmi domácký. Naposledy byl viděn v červenci ve Wembley," přidává list v narážce na to, že zatím poslední zápas sehrál kapitán Anglie při prohraném finále Eura s Itálií.

Kane byl podle plakátu spatřen, jak míří směrem na Manchester - právě City o něho totiž velmi usilují. "Kdybyste ho viděli, vraťte ho, prosím, na N17," stojí v závěru. N17 je zkratka používaná pro stadion Tottenhamu, odvozená od jeho umístění v Londýně. Jako autora podepsali novináři Sunu "Daniela", což má být šéf klubu Daniel Levy.

Podobně si přisadil i instagramový účet sítě sportovních stanic beINSPORTS. Také ten označil Kanea za "Pohřešovaného".

Největší hvězda Spurs se měla v pondělí hlásit po dovolené v tréninkovém centru klubu a absolvovat testy na koronavirus. Jenže nedorazila a nedala o sobě vědět.

Kane se tím snaží zatlačit na vedení Tottenhamu, aby ho pustilo za vysněným přestupem do Manchesteru City. Šéfové Spurs, rozzuření počínáním klíčového hráče, chystají pro Kanea rekordní pokutu za každý den, kdy si nebude plnit své povinnosti.

Zároveň nehodlají slevit z částky 160 milionů liber (4,8 miliardy korun), kterou požadují za případný přestup. Úřadující šampioni Premier League ovšem nabízejí "jen" 100 milionů plus nespecifikovanou hráčskou náhradu.

Kane má s Tottenhamem smlouvu ještě na tři sezony, tvrdí však, že měl s Levym "gentlemanskou dohodu", podle níž mu klub nebude bránit v přestupu. 

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 24 minutami

Běžný účet platební bilance eurozóny je poprvé po deseti letech v deficitu

Běžný účet platební bilance eurozóny skončil v březnu deficitem zhruba dvě miliardy eur (téměř 50 miliard Kč), zatímco v únoru byl v přebytku, který činil asi 16 miliard eur. Ve své zprávě to dnes uvedla Evropská centrální banka (ECB). Ač je to nízký schodek, znamená to první deficit zhruba za deset let, uvedla agentura Reuters.

Platební bilanci v březnu ovlivnil deficit obchodní bilance a také odliv sekundárních příjmů, což jsou transfery mezi rezidenty a nerezidenty. Běžný účet platební bilance je souhrnem všech ekonomických transakcí eurozóny se zbytkem světa.

Za rok do konce března skončil běžný účet platební bilance v přebytku, který představoval 1,8 procenta hrubého domácího produktu (HDP) eurozóny. Přebytek se tak snížil proti předchozím dvanácti měsícům, kdy představoval 2,6 procenta HDP.

Zdroj: ČTK
Další zprávy