Neskutečný kolaps Liverpoolu. Za čtvrt hodiny ztratil vedení 3:1 a s Bournemouthem prohrál

Aktualizováno 4. 12. 2016 19:20
15 minut před koncem základní hrací doby vše vypadalo růžově, vedli 3:1 a už možná přemýšleli, jak znovu poskočí na druhé místo tabulky. Jenže pak fotbalisté Liverpoolu předvedli totální kolaps a s Bournemouthem prohráli 3:4.
Bournemouth slaví gól do sítě Liverpoolu
Bournemouth slaví gól do sítě Liverpoolu | Foto: Reuters

Londýn - Fotbalisté Liverpoolu v anglické lize promarnili dvougólové vedení a s Bournemouthem prohráli 3:4. Tým trenéra Jürgena Kloppa tak prohrál po předchozích jedenácti zápasech bez porážky za sebou a na třetí příčce ztrácí stejně jako čtvrtý Manchester City jeden bod na druhý Arsenal a čtyři na vedoucí Chelsea.

Liverpool přitom do zápasu vstoupil skvěle a po gólech Maného s Origim, kteří se trefili v rozmezí dvou minut, vedl 2:0. Po přestávce sice z penalty snížil Wilson, ale hostům vrátil dvougólové vedení Can.

Pak ale přišla skvělá sedmnáctiminutovka Bournemouthu. V 76. minutě nejprve snížil Fraser, dvě minuty nato vyrovnal Cook a v nastavení rozhodl Aké.

Kloppův výběr tak našel přemožitele po jedenácti zápasech bez porážky (osm výher, tři remízy) a připsal si teprve druhou prohru v sezoně.

Zaváhal také Manchester United, který remizoval na hřišti Evertonu 1:1. Hosté přitom díky brance Ibrahimovice vedli až do 89. minuty, kdy z pokutového kopu vyrovnal Baines a zajistil tak liverpoolskému celku prodloužení domácí neporazitelnosti na sedm zápasů (3 výhry, 4 remízy).

United si připsali třetí výsledek 1:1 za sebou a se ziskem 21 bodů ztrácejí na první Chelsea 13 bodů, zatímco od pohárových příček je dělí šest bodů. Evertonu má na kontě dvacet bodů a je osmý.