Nepovedený Králův debut. Spartak ztratil náskok a s outsiderem doma prohrál

14. 9. 2019 17:53
Český reprezentační fotbalista Alex Král dnes po přestupu z pražské Slavie debutoval v ruské lize.
Alex Král
Alex Král | Foto: Milan Kammermayer

Jednadvacetiletý univerzál nastoupil v záloze Spartaku Moskva, který však ztratil doma vedení nad Jekatěrinburgem a podlehl 1:2. V tabulce moskevskému celku patří po druhé porážce za sebou šestá příčka.

Spartak dostal do vedení po rohovém kopu ve 12. minutě francouzský stoper Samuel Gigot, další branku už domácí nepřidali. Naopak po změně stran se dvakrát prosadil Jekatěrinburg. Hned po dvou minutách po přestávce srovnal Vladimir Iljin a půl hodiny před koncem otočil skóre Nizozemec Othman El Kabir.

Král přestoupil do Spartaku na začátku září, v novém klubu podepsal pětiletý kontrakt. Český šampion za něj dostane 310 milionů korun. Král se po Tomáši Rosickém stal druhým nejdražším hráčem, který z domácí ligy odešel do zahraničí. Bezprostředně po přestupu do Moskvy nenastoupil Král do duelu se Zenitem, po reprezentační pauze ale byl v základní sestavě při první příležitosti.