Nepochopitelný zkrat rozhodčího. Sudí pomohl ve šlágru Juventusu, okradl AS Řím o gól

Rudolf Černík Rudolf Černík
17. 10. 2021 22:08
Hrubého přehmatu se dopustil rozhodčí Daniele Orsato ve šlágru italské fotbalové ligy. Díky němu vyhrál Juventus nad AS Řím 1:0.
Hráči Juventusu oslavují brankáře Wojciecha Szczesného, který zneškodnil pokutový kop AS Řím. | Foto: Reuters

Turínský velkoklub se dostal do vedení v 16. minutě, kdy se zblízka prosadil hlavou Kean. AS Řím byl ale v prvním dějství aktivnějším celkem a měl se před koncem poločasu radovat z vyrovnání, jenže do zápasu vstoupil právě sudí Orsato.

Ve 41. minutě se totiž dostal do kontaktu s brankářem Szczesným záložník Římanů Mchitarjan, míč doputoval před prázdnou bránu k Abrahamovi, jenž ho také poslal do sítě. Jenže místo aby naprosto jasnou situaci nechal Orsato dohrát, odpískal pokutový kop…

Protesty hráčů AS byly marné, rozhodčí už svůj ukvapený verdikt vzít zpátky nemohl. "Proč nemohl počkat, až akce skončí, a hned pískal?" divil se Henrik Mchitarjan.

"S ofsajdem vždycky čekají klidně pět nebo osm vteřin, tak proč nešlo to samé s penaltou? Každý viděl, co se stalo, nemusím tedy říkat víc," doplnil znechucený arménský záložník.

Juventus tak dostal nečekanou šanci čisté konto přece jen uhájit, což se také Szczesnému podařilo, Veretoutovi penaltu zneškodnil.

Na sociálních sítích to sudí okamžitě oprávněně schytal. "Jak mohl Řím nedostat výhodu? Orsato okradl Řím o gól," napsal na Twitter jeden z uživatelů. "Orsato + Juve 1, Roma 0," přidal se další. Řada jiných byla ve svých vyjádřeních ovšem mnohem ostřejší…

Tabulku italské ligy vede Neapol, která je i po osmém zápase bez ztráty bodu. Tentokrát si lídr poradil 1:0 s FC Turín. U poražených zůstal jen na lavičce český obránce David Zima.

Neapol se dlouho nemohla prosadit. Ve 27. minutě neproměnil penaltu Insigne, po změně stran zase VAR upřel trefu Di Lorenzovi. Jedinou branku utkání nakonec vstřelil v 81. minutě útočník Osimhen, který po závaru před brankou Milinkoviče-Saviče hlavou doklepl balon do sítě.

Bergamo nasměroval k úspěchu na hřišti nováčka z Empoli Iličič, který vstřelil úvodní dvě branky utkání. Ve 30. minutě zdramatizoval průběh zápasu Di Francesco, ale Atalanta si výhru vzít nenechala. Jistotu hostům dodal vlastní gól Vitiho a skóre uzavřel v 89. minutě Zapata.

Cagliari si připsalo první výhru v sezoně a odpoutalo se z posledního místa. Dvěma góly se na výhře 3:1 nad Sampdorií Janov podílel Joao Pedro.

Brazilský útočník se poprvé prosadil už ve 4. minutě hlavou. Čtvrt hodiny před koncem zvýšil Cáceres, ale v 82. minutě zdramatizoval závěr utkání záložník Thorsby. Pedro pojistil domácí výhru v nastaveném čase.

Italská fotbalová liga - 8. kolo:

Neapol - FC Turín 1:0 (81. Osimhen), Cagliari - Sampdoria Janov 3:1 (4. a 90.+4 João Pedro, 74. M. Cáceres - 82. Thorsby), Empoli - Bergamo 1:4 (30. Di Francesco - 11. a 26. Iličič, 49. vlastní Viti, 89. D. Zapata), FC Janov - Sassuolo 2:2 (27. Destro, 90. Vásquez - 18. a 21. Scamacca), Udine - Boloňa 1:1 (83. Beto - 67. Barrow), Juventus Turín - AS Řím 1:0 (16. Kean).

1. Neapol 8 8 0 0 19:3 24
2. AC Milán 8 7 1 0 18:7 22
3. Inter Milán 8 5 2 1 23:11 17
4. AS Řím 8 5 0 3 16:9 15
5. Lazio Řím 8 4 2 2 18:13 14
6. Bergamo 8 4 2 2 14:10 14
7. Juventus Turín 8 4 2 2 12:10 14
8. Fiorentina 7 4 0 3 10:11 12