Není to rasismus? ptají se v Anglii a zkoumají chorál, oslavující penis kanonýra Manchesteru United

Sport Sport
22. 9. 2017 13:21
Anglická Premier League řeší poněkud choulostivý problém. Může za to chorál, jímž fanoušci fotbalového Manchesteru United oslavují svého kanonýra Romelua Lukakua. Kromě útočníkových schopností střílet góly v něm totiž obdivují i velikost jeho penisu.
Romelu Lukaku
Romelu Lukaku | Foto: Reuters

Londýn - Romelu Lukaku přišel do Manchesteru United v létě z Evertonu v přepočtu za 2,2 miliardy, což je sedmý nejdražší přestup v historii fotbalu, a rychle se svými góly zapsal do srdcí fanoušků United. Ti ho velebí v chorálech, oslavná píseň na melodii songu Made of Stone (Udělaný z kamene) od skupiny Stone Roses se však stala předmětem zkoumání, zda není rasistická.

Podívejte se na chorál fanoušků, jímž oslavují Romelua Lukakua | Video:

Zmiňuje se v ní totiž velikost přirození 24letého útočníka. Antidiskriminační organizace Kick It Out proto vyzvala k boji proti chorálu. Manchester United vzápětí požádal příslušná místa o vyjádření, zda může být popěvek považován podle zákona za rasistický, a v prohlášení pro jistotu vyhlásil "nulovou toleranci ke všem formám diskriminace".

Situaci se rozhodl uklidnit i sám Lukaku. Na klubovém Twitteru poděkoval fanouškům za přízeň, ale vyzval je, aby už chorál nezpívali. "Skvělá podpora od chvíle, kdy jsem se připojil k MUFC. Fanoušci to se svými písněmi myslí dobře, ale je na čase se společně posunout," uvedl a připojil hashtag RespectEachOther, tedy v překladu Respektujme jeden druhého.

 

Právě se děje

Aktualizováno před 1 hodinou

Ve věku 93 let zemřel předseda Klubu dr. Milady Horákové a bývalý politický vězeň František Šedivý

Ve věku 93 let zemřel v úterý večer dlouholetý předseda Klubu dr. Milady Horákové František Šedivý. Za klub to ve středu oznámil Jiří Bulan. Šedivý za války spolupracoval s odbojem, po únoru 1948 strávil 12 let v komunistických věznicích a lágrech. Po listopadu 1989 působil také jako místopředseda Konfederace politických vězňů ČR. O svém životě napsal několik knih.

Šedivý podle Bulana zemřel po dlouhé nemoci. Poslední rozloučení se uskuteční v rodinném kruhu, veřejnost se bude moci se Šedivým rozloučit, jakmile to umožní situace s epidemií koronaviru, napsal.

"Mnoho let svého života se potýkal s totalitou, ale ani dlouholeté věznění v komunistických lágrech ho nezlomilo, stále si uchovával svůj cit pro spravedlnost a obdivuhodný smysl pro humor," uvedl Bulan. Šedivý podle něj byl masarykovec, spisovatel, křesťan, milovník přírody a myslivec, výborný řečník a především laskavý člověk. "Patřil také k těm, díky jejichž úsilí mohla být obnovena činnost České obce sokolské. A významnou měrou se zasloužil i o vznik pražského Gymnázia Milady Horákové v roce 2009," dodal Bulan.

Zdroj: ČTK
Další zprávy