Německý prvoligový zápas poprvé řídila žena. Čeští hráči si přitom podělili body

10. 9. 2017 17:38
Hertha Berlín v sestavě s Vladimírem Daridou neudržela vedení a Werder Brémy si odvezl z hlavního města bod za remízu 1:1. Bod si tak vezou další čeští hráči brankář Jiří Pavlenka a obránce Theodor Gebre Selassie.
Theo Gebre Selassie v dresu Brém Bibiana Steinhausová a rozhodčí
Theo Gebre Selassie v dresu Brém Bibiana Steinhausová a rozhodčí | Foto: Reuters

Berlín - Český souboj v nejvyšší německé fotbalové soutěži, který jako první žena v historii řídila v roli hlavní rozhodčí Bibiana Steinhausová, skončil bez vítěze.

Hertha Berlín v sestavě s Vladimírem Daridou neudržela vedení z prvního poločasu a Werder Brémy si odvezl z hlavního města bod za remízu 1:1. Za hosty odehráli celý zápas brankář Jiří Pavlenka a obránce Theodor Gebre Selassie.

Skóre otevřel ve 38. minutě Mathew Leckie, jenž využil poskytnuté výhody po střetu dvou hráčů na hranici velkého vápna a z úhlu prostřelil Pavlenku. Vyrovnání přišlo v 59. minutě z kopačky Delaneyho, jehož skrytá střela prošla až do sítě.

Brémy získaly první bod v novém ročníku, přesto zůstaly na sestupové pozici. Hertha je se čtyřmi body ze tří zápasů osmá.

Německá fotbalová liga - 3. kolo:

Hertha Berlín - Brémy 1:1 (38. Leckie - 59. Delaney), Schalke - Stuttgart 3:1 (4. Bentaleb z pen., 47. Naldo, 48. Burgstaller - 40. Akolo).