Německo při Schweinsteigerově rozlučce porazilo Finsko

31. 8. 2016 23:38
Bývalý hráč Bayernu Mnichov odehrál úvodních 67 minut a prakticky každý jeho dotek s míčem diváci ocenili potleskem. Schweinsteiger startoval na sedmi velkých turnajích a na předloňském světovém šampionátu v Brazílii pomohl Německu vybojovat zlato. Svůj úmysl odejít z reprezentace oznámil už po letním Euru ve Francii.
Bastian Schweinsteiger
Bastian Schweinsteiger | Foto: Reuters

Mönchengladbach - Fotbalisté Německa v přípravě porazili Finsko 2:0. Pro českého soupeře ve skupině kvalifikace o postup na mistrovství světa 2018 byl zápas v Mönchengladbachu rozlučkou s kapitánem Bastianem Schweinsteigerem, který ve 32 letech ukončil reprezentační kariéru. Vítězné loučení s národním mužstvem prožil i kanonýr Robbie Keane, který Irsku pomohl gólem k vítězství 4:0 nad Ománem.

Záložník Manchesteru United Schweinsteiger od svého debutu v roce 2004 odehrál v národním týmu 121 utkání a vstřelil 24 branek. V historické tabulce německé reprezentace mu patří čtvrté místo za Lukasem Podolskim, Miroslavem Klosem a rekordmanem Lotharem Matthäusem (150).

Schweinsteiger startoval na sedmi velkých turnajích a na předloňském světovém šampionátu v Brazílii pomohl Německu vybojovat zlato. Svůj úmysl odejít z reprezentace oznámil už po letním Euru ve Francii.

Bývalý hráč Bayernu Mnichov odehrál úvodních 67 minut a prakticky každý jeho dotek s míčem diváci ocenili potleskem. Gólem své loučení neozdobil, finského brankáře Lukáše Hrádeckého ve druhém poločase překonali záložníci Max Meyer a střídající Mesut Özil. "Znamená pro mě hrozně moc, že jste tady. Bylo mi ctí pro vás hrát," řekl dojatý Schweinsteiger v slzách fanouškům.

Irové rozdrtili Omán

Šestatřicetiletý irský kapitán Keane ve 30. minutě zvýšil na rozdíl dvou branek 68. reprezentačním gólem. Své 146. utkání za národní tým dohrál v 56. minutě a mohl si v Dublinu vychutnat bouřlivý aplaus.

"Bylo to velmi těžké a emotivní. Chci poděkovat všem, které mě podporovali, a říct, že jsem si užil každou minutu z těch 18 let v týmu," uvedl Keane. "Každý chtěl, abych dnes dal gól, takže jsem rád, že se to povedlo. Teď se těším, že budu Irsko sledovat jako fanoušek," přidal útočník Los Angeles Galaxy.