Nelíbejte míč, nařídili fotbalistům v Jižní Americe. Nesmí si ani měnit dresy

Sport ČTK Sport, ČTK
15. 5. 2020 8:11
Účastníci Poháru osvoboditelů a Jihoamerického poháru dostali seznam opatření proti šíření koronaviru, která budou muset fotbalisté dodržovat, až se přerušené soutěže po pauze opět rozjedou. Konfederace CONMEBOL hráčům zakázala mimo jiné plivat, smrkat nebo líbat míč.
Ani slavný Brazilec Neymar si čas od času neodpustí polibek na balon
Ani slavný Brazilec Neymar si čas od času neodpustí polibek na balon | Foto: Reuters

Copa Libertadores a Copa Sudamericana byly kvůli pandemii nového koronaviru 19. března pozastaveny původně do 5. května. Nové datum pro restart nejvýznamnějších jihoamerických pohárů zatím stanoveno nebylo.

CONMEBOL vytvořil kontrolní zdravotní registr, kam se budou muset zapsat všichni hráči, trenéři a další členové týmů. Každý z nich se podrobí testům na koronavirus a před zápasy jim bude měřena teplota.

Hráči v rámci zpřísněných hygienických opatření si dále na trávnících nesmí měnit si dresy se soupeři a pít budou moci jen ze svých osobních lahví. Na střídačce a při pozápasových rozhovorech by fotbalisté a další členové týmu měli nosit roušky.

Přijato bylo i pravidlo o pěti střídáních, ačkoliv předseda konfederace Alejandro Domínguez na začátku měsíce kritizoval Mezinárodní fotbalovou federaci FIFA za to, že s jihoamerickými funkcionáři novinku platnou do konce letošního roku nikdo nekonzultoval.

 

Právě se děje

Další zprávy