Nejlepší kluby historie Premier League. Šampioni nejsou ani v top 5, kde je West Ham?

Nejlepší kluby historie Premier League. Šampioni nejsou ani v top 5, kde je West Ham?
Než se vrhneme na nejlepší dvacítku týmů historie Premier League, podívejme se na opačný konec. Za třicet let si soutěž zahrálo celkem padesát klubů. Nejméně bodů z nich nasbíral Swindon. Během epizodního působení mezi elitou v sezoně 1993/1994 jich získal ve 42 zápasech jen 30.
O moc lépe na tom nejsou ani tři "B". Ve 38 duelech (od sezony 1995/1996 má Premier League 20 účastníků místo 22) získalo Barnsley 35, Blackpool 39 a Brentford 46 bodů. Posledně jmenované mužstvo však svůj počet v následujícím ročníku rozšíří, neboť po úspěšné nováčkovské sezoně v soutěži pokračuje. Dosud zmíněné čtyři kluby jsou jediné, které odehrály v Premier League jen jednu sezonu.
Nejlepší dvacítku Premier League načíná West Bromwich. Klub, jehož stopu v Premier League pomáhali otisknout i Češi Roman Bednář a Matěj Vydra, má zhruba průměr bodu na zápas. Ve 494 kláních nashromáždil 490 bodů.
19. Crystal Palace - 502 zápasů, 564 bodů.
Foto: Reuters
Rudolf Černík Rudolf Černík
7. 8. 2022 6:00
Anglická Premier League tento víkend zahájila 31. ročník pod tímto názvem. Podívejte se, jaké je po třech dekádách historické pořadí soutěže, která je považována za nejlepší fotbalovou ligu planety.
 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 38 minutami

Půl milionu kanadských domácností u Atlantiku je kvůli bouři Fiona bez proudu

Půl milionu domácností na atlantickém pobřeží Kanady se dnes kvůli bouři Fiona, kterou doprovázejí větry o síle hurikánu, ocitlo bez elektrického proudu. S odvoláním na místní energetické společnosti o tom informovala agentura AFP. Před dopady bouře, která vyvrací stromy a sloupy elektrického vedení a už si vyžádala oběti v Karibiku, varovala kanadská meteorologická služba.

Fiona, která téměř před týdnem sužovala Portoriko a další části Karibiku, dosáhla pevniny mezi městy Canso a Guysborough v Novém Skotsku. Podle předpovědi na webu windy.com se ohnisko bouře dnes bude držet kolem středu Zálivu svatého Vavřince a během neděle se přesune k západní části ostrova Newfoundland a zeslábne. Vítr by si měl sílu hurikánu udržet až do sobotního odpoledne místního času, odhaduje americké Národní středisko pro hurikány (NHC).

Zdroj: ČTK
Další zprávy