"Joshuo, chlape, to bylo golazo!" Německý superšlágr rozhodla nádherná trefa Bayernu

Sport ČTK Sport, ČTK
27. 5. 2020 10:59
Za nejlepší gól kariéry označil fotbalista Bayernu Joshua Kimmich svůj výstavní lob z úterního bundesligového šlágru na hřišti Dortmundu.
Míč se snáší do branky Dortmundu po skvělém lobu, který vymyslel Joshua Kimmich
Míč se snáší do branky Dortmundu po skvělém lobu, který vymyslel Joshua Kimmich | Foto: Reuters

Německého reprezentanta těší, že mnichovský lídr po výhře 1:0 odskočil v tabulce druhé Borussii už na rozdíl sedmi bodů a přiblížil se titulu.

Kimmich rozhodl zápas, který se kvůli vládním opatřením v boji s nemocí covid-19 hrál bez diváků, ve 43. minutě. Před hranicí pokutového území získal míč a chladnokrevně přehodil domácího brankáře Romana Bürkiho.

"Bylo to docela spontánní rozhodnutí. Neviděl jsem, kde zrovna gólman stál, ale před utkáním nám říkali, že Bürki čas od času vyráží daleko před brankovou čáru," řekl krajní obránce nebo defenzivní záložník pro web Bayernu.

"V posledních dvou zápasech jsem třikrát vystřelil a nefungovalo to. Takže jsem to teď zkusil takhle. Byl to určitě nejlepší gól mé kariéry. A hlavně byl velice důležitý," doplnil Kimmich.

Nejen za krásnou branku slyšel hodně chvály. "Joshuo, chlape, to bylo docela golazo. Už na začátku zápasu ukázal, že je plný energie," prohodil při Kimmichově interview záložník Bayernu Thomas Müller. "V záloze umí využít a ukázat své kvality. Opravdu dobře vyspěl a vždycky jede na sto procent. Je to prostě skvělé," přidal trenér mnichovského mužstva Hans-Dieter Flick.

Bayern si šest kol před koncem sezony vytvořil před Dortmundem sedmibodový náskok a má na dosah osmý mistrovský titul za sebou. Rozjetý bavorský gigant nezaváhal ani ve třetím utkání po restartu německé ligy a vyhrál 13 z posledních 14 duelů.

"Bylo to extrémně důležité vítězství. Teď máme na Borussii pěkný polštář a pro ně bude mentálně těžké s námi držet krok. Vedení ale musíme potvrdit v příštích zápasech," konstatoval pětadvacetiletý Kimmich.

 

Právě se děje

před 27 minutami

Příjem žádostí do druhé výzvy programu COVID nájemné MPO kvůli nefungujícímu on-line systému prodlouží do 4. února

Příjem žádostí do druhé výzvy programu COVID nájemné MPO kvůli nefungujícímu on-line systému prodlouží do 4. února, sdělil ČTK ministr Havlíček.

On-line informační systém MPO pro podávání žádostí do programů COVID je podle Havlíčka připraven. Příjem žádostí začne znovu v sobotu v 08:00, uvedl.

Zdroj: ČTK
před 44 minutami

Nový majitel má dát za Vítkovice Heavy Machinery přes 1,2 miliardy korun

Nový majitel by měl za ostravský strojírenský podnik Vítkovice Heavy Machinery (VHM) zaplatit 1,2115 miliardy korun. Jde o nejvyšší nabídku ze čtvrtečního druhého kola výběrového řízení. Byla vyvolávací cenou v páteční aukci na portálu verejnedrazby.cz, do níž postoupilo pět nejvážnějších zájemců, a nakonec se ukázala být i konečnou cenou. Za firmu to ČTK sdělil Jaroslav Martínek.

Jméno subjektu, který ve výběrovém řízení předložil nejvyšší nabídku, zatím insolvenční správce Lukáš Zrůst nesdělil. "Bude oznámeno po splnění dílčích povinností ve smyslu insolvenčního zákona," uvedl Martínek.

Prodejní proces páteční aukcí ještě neskončil. Do 27. ledna musí s jejími výsledky vyslovit souhlas věřitelský výbor, zajištění věřitelé a soud. "Pokud bude vysloven, má nový majitel čas do 11. března na doplacení kupní ceny. O den později je nejzazší termín pro uzavření smlouvy o převodu závodu a 15. března je rozhodný den pro převod VHM na nového majitele," uvedl Martínek.

Zdroj: ČTK
Další zprávy