Nejkurióznější gól v historii slovenské ligy? Podívejte se, co provedl český brankář

Rudolf Černík
17. 9. 2018 7:03
O vítězství Slovanu Bratislava ve šlágru s Dunajskou Stredou rozhodla podivná branka.
fotbal, slovenská liga 2018/2019, Slovan Bratislava - Dunajská Streda | Video: Youtube.com

Bratislava/Praha - Tak tohle jsme ještě neviděli. Aktéři šlágru 8. kola slovenské fotbalové ligy se shodli, že o vítězství Slovanu Bratislava nad Dunajskou Stredou rozhodl asi nejkurióznější gól v historii soutěže.

V 73. minutě se domácí Slovan za stavu 2:0 ve svůj prospěch vrhl do brejku, těsně za půlkou vystartoval za míčem Andraž Šporar. Jenže praporek rozhodčího vyletěl nahoru kvůli ofsajdu. Český gólman Martin Jedlička běžel k postranní čáře pro balon, rychle ho kopl k místu, odkud myslel, že se bude rozehrávat. Hlavní arbitr Dušan Sedlák ovšem signalizovaný přestupek nepískal, a tak když se míč dostal ke Šporarovi, poslal ho Slovinec z dálky do prázdné branky. Přes mohutné protesty hostů gól platil, a protože Dunajská Streda nakonec dvě trefami snížila, jednalo se nakonec o zásah vítězný…

"Komediální gól," kroutil hlavou Peter Hyballa, trenér Dunajské Stredy. "Někdo asi řekne, že to byla chyba Martina Jedličky. Mysleli jsme si, že to byl ofsajd a že byl nařízen nepřímý kop. Ale viděli jste sami, že ani rozhodčí nevěděl, co se děje, a šel se ptát asistenta," doplnil německý kouč.

"Všude jinde by se pískal ofsajd," tvrdil rozladěný dvacetiletý gólman, který přišel do Dunajské Stredy před sezonou z Mladé Boleslavi a na kontě má i jeden start v české nejvyšší soutěži.

 

Právě se děje

před 7 hodinami

Prezidentem lékařské komory se stal její dosavadní šéf Kubek

Českou lékařskou komoru (ČLK) povede dalších pět let její dosavadní šéf Milan Kubek. Na sobotním sjezdu v Praze získal post prezidenta již počtvrté. Kubek ve volbě porazil současného viceprezidenta stavovské organizace lékařů Zdeňka Mrozka.

Kubek získal 176 hlasů, Mrozek 108. Nikdo další nekandidoval. Volba trvala téměř tři hodiny, delegáti si nového šéfa odhlasovali až ve třetím kole.

Staronový prezident ČLK stojí v čele komory 15 let, organizaci vede od roku 2006, Předtím byl Kubek, který má angiologickou ambulanci na poliklinice v Praze 9, předsedou Lékařského odborového klubu. Podle Kubka by ČLK měla poskytovat svým členům co nejlepší servis.

Zdroj: ČTK
Další zprávy