Čech je druhým nejhůře placeným hráčem v Anglii. Nejbohatší "chuďas" je v Chelsea

Jan Žambůrek v dresu Brentfordu
1. Watford - Jeremy Ngakia (2500 £ týdně - podle aktuálního kurzu 74 930 Kč). V Premier League odehrál 21letý obránce pět zápasů v dresu West Hamu v sezoně 2019/20. Pak přešel do Watfordu, ale po jeho návratu mezi anglickou elitu šanci ještě nedostal. Momentálně je nejhůře placeným fotbalistou Premier League.
2. Brentford - Jan Žambůrek (3150 £ týdně - 94 412 Kč). Nováček ze západu Londýna nemá na rozhazování, takže odchovanec pražské Slavie je momentálně druhým nejhůře placeným hráčem soutěže. Pro srovnání: Cristiano Ronaldo při uváděném týdenním platu 385 000 liber vydělá za pouhých 78 minut to, co mladý Čech za týden.
3. Crystal Palace - Remi Matthews (4700 £ týdně - 140 868 Kč). Rezervní brankáři to v Anglii nemají lehké. 27letý Matthews přišel před sezonou ze Sunderlandu, v Premier League si ještě nikdy nezachytal.
4. Norwich City - Bali Mumba (5000 £ týdně - 149 860 Kč). Norwich je od příchodu do Premier League kritizovaný za to, že nedokáže posílit svůj kádr. Mumba (na snímku vlevo) je důkazem toho, že zrovna na peníze nikoho na východní pobřeží Anglie nejspíš nenalákají.
Foto: Reuters
Sport Sport
Aktualizováno 20. 11. 2021 20:37
Cesta fotbalistů k lukrativním milionovým smlouvám nemusí být snadná, řada z nich v nejvyšší anglické soutěži v porovnání s hvězdami jen paběrkuje. Podívejte se na přehled nejhůře placených hráčů každého z klubů anglické Premier League, jak jej zveřejnil britský list The Sun.
 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 3 hodinami

Vláda USA žaluje Texas, změnou volebních obvodů podle ní diskriminuje menšiny

Americké ministerstvo spravedlnosti dnes podalo žalobu na stát Texas, který podle něj překreslením hranic volebních obvodů diskriminuje tamní latinskoamerickou a černošskou populaci. Jedná se o první žalobu, která napadá nové volební hranice po jejich nedávné změně v souvislosti s se sčítáním lidu. Právní experti očekávají, že se podobných sporů povede celá řada.

Podle americké ústavy se přiděluje počet křesel ve Sněmovně reprezentantům jednotlivým státům podle počtu jejich obyvatel. Ten se zjišťuje každých deset let sčítáním lidu. Texas kvůli nárůstu svého obyvatelstva získal loni nárok na dvě křesla navíc, a bude tak mít 38 zástupců v dolní kongresové komoře. V horní komoře, Senátu, je zastoupení států rovné, každý tam má dvě křesla.

Zvýšením nebo snížením počtu obvodů vzniká nutnost znovu nakreslit jejich hranice, což je v USA předmětem dlouholetých politických sporů. Činitelé politických stran totiž mají k dispozici velice přesné voličské mapy, jež jim umožňují zvolit tvar tak, aby v nově vzniklém obvodu získal jejich kandidát rozhodující výhodu. Proces mají často v rukou komise, které ovládá strana, jež je ve státu zrovna u moci.

Podle žaloby pochází téměř veškerý populační přírůstek v Texasu z komunit Hispánců, černochů a Asiatů, nové mapy těmto skupinám obyvatelstva však nezajišťují možnost, aby si spravedlivě zvolili svoje politické zástupce. Tím stát podle ministerstva porušil některá ustanovení zákona o občanských právech z roku 1965.

Další zprávy