Čech je druhým nejhůře placeným hráčem v Anglii. Nejbohatší "chuďas" je v Chelsea

Jan Žambůrek v dresu Brentfordu
1. Watford - Jeremy Ngakia (2500 £ týdně - podle aktuálního kurzu 74 930 Kč). V Premier League odehrál 21letý obránce pět zápasů v dresu West Hamu v sezoně 2019/20. Pak přešel do Watfordu, ale po jeho návratu mezi anglickou elitu šanci ještě nedostal. Momentálně je nejhůře placeným fotbalistou Premier League.
2. Brentford - Jan Žambůrek (3150 £ týdně - 94 412 Kč). Nováček ze západu Londýna nemá na rozhazování, takže odchovanec pražské Slavie je momentálně druhým nejhůře placeným hráčem soutěže. Pro srovnání: Cristiano Ronaldo při uváděném týdenním platu 385 000 liber vydělá za pouhých 78 minut to, co mladý Čech za týden.
3. Crystal Palace - Remi Matthews (4700 £ týdně - 140 868 Kč). Rezervní brankáři to v Anglii nemají lehké. 27letý Matthews přišel před sezonou ze Sunderlandu, v Premier League si ještě nikdy nezachytal.
4. Norwich City - Bali Mumba (5000 £ týdně - 149 860 Kč). Norwich je od příchodu do Premier League kritizovaný za to, že nedokáže posílit svůj kádr. Mumba (na snímku vlevo) je důkazem toho, že zrovna na peníze nikoho na východní pobřeží Anglie nejspíš nenalákají.
Foto: Reuters
Sport Sport
Aktualizováno 20. 11. 2021 20:37
Cesta fotbalistů k lukrativním milionovým smlouvám nemusí být snadná, řada z nich v nejvyšší anglické soutěži v porovnání s hvězdami jen paběrkuje. Podívejte se na přehled nejhůře placených hráčů každého z klubů anglické Premier League, jak jej zveřejnil britský list The Sun.
 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 14 minutami

Štrasburk odsoudil Turecko za roční věznění novináře německého deníku Yücela

Evropský soud pro lidská práva (ESLP) odsoudil Turecko za to, že v letech 2017 a 2018 věznilo bývalého dopisovatele německého deníku Die Welt, německo-tureckého novináře Denize Yücela. Novinář tehdy nebyl z ničeho obviněn, na svobodu se dostal po dlouhých politických sporech a po propuštění odjel do Německa. Jeho případ zhoršil vztahy mezi Berlínem a Ankarou.

Podle verdiktu ESLP Turecko porušilo Yücelovo "právo na svobodu" a "svobodu projevu a tisku" a novináře zadržovalo "bez přesvědčivého důkazu", který by dokládal jakékoliv provinění.

Odškodné, které mu turecký soud za roční vazbu přiřkl, je podle štrasburského soudu "zjevně nedostatečné a Yücel se může nadále považovat za oběť". ESLP nařídil Ankaře zaplatit Yücelovi odškodné 13 300 eur (325 tisíc korun).

Zdroj: ČTK
před 35 minutami

Londýnská policie vyšetřuje sérii večírků v rezidenci Borise Johnsona

Londýnská policie oznámila, že vyšetřuje řadu večírků, které se konaly v rezidenci a kanceláři premiéra Borise Johnsona v době protiepidemických uzávěr.

Zdroj: ČTK
před 37 minutami

České firmy obchody na Ukrajině neutlumují, na místě je ale obezřetnost

České firmy podle státní agentury CzechTrade zatím své obchody na Ukrajině z důvodu tamní krize neutlumují. Situace na trhu je stále standardní, agentura nemá žádné informace, že by byly zrušené nebo zpožděné dodávky do země. Na místě je ovšem zvýšená obezřetnost. Firmy by měly objednávky dodávat až po obdržení platby a při uzavírání nových smluv by měly s právníky detailně probrat body týkající se mimořádných okolností. Uvedla to ředitelka zahraniční kanceláře CzechTrade na Ukrajině Oksana Antonenko. 

Rusko rozmístilo u svých hranic s Ukrajinou a také v Bělorusku desetitisíce vojáků. Kyjev i některé západní země tvrdí, že se Moskva připravuje na možnou invazi na Ukrajinu a že chystá provokace, které by měly podobnou operaci zdůvodnit. 

Zdroj: ČTK
Další zprávy