Necidovi fanoušci unikli bombovému útoku o pouhých pět minut

11. 12. 2016 8:17
Fanoušci Bursasporu opustili svoji tribunu po zápase s Besiktasem Istanbul jen chvíli před tím, než u ní explodovala vražedná bomba. "Slyšeli jsme ránu a pak hlasy a výkřiky. Ale že by to byl pumový útok, to nás nikoho nenapadlo," cituje turecký web T24 Selima Kurtulana, šéfa fanklubu Bursasporu.
Výbuch v Istanbulu u stadionu Besiktase po ligovém zápase s Bursasporem.
Výbuch v Istanbulu u stadionu Besiktase po ligovém zápase s Bursasporem. | Foto: Reuters

Istanbul - Jen minuty dělily příznivce fotbalistů Bursasporu od krvavého masakru. Po sobotním zápase turecké ligy na hřišti Besiktase Istanbul odešli ze svého vyhrazeného sektoru ve Vodafone Areně jen pět minut před tím, než u něj explodovala nálož. Při sérii výbuchů zahynulo nejméně 29 lidí.

Zápas v evropské části největšího tureckého města se hrál od 19 hodin, o tři hodiny a deset minut později příznivci celku, za nějž hrají také čeští reprezentanti Tomáš Necid, a Tomáš Sivok opustili tribunu. A ve 22:15 kousek od tribun explodoval automobil naložený trhavinou. Necid šel do do utkání na Besiktasi jako střídající hráč, Sivok se neobjevil v nominaci k zápasu.

"Během odchodu ze stadionu jsme nic podezřelého nepozorovali," cituje turecký web T24 Selima Kurtulana, šéfa fanklubu Bursasporu.

O pět minut později fanoušci zaslechli něco podezřelého. "Slyšeli jsme ránu a pak hlasy a výkřiky. Ale že by to byl pumový útok, to nás nikoho nenapadlo. Až po cestě jsme se dozvídali podrobnosti. Naši blízcí se nemusí bát, všichni jsme v pořádku. Je nám moc líto, co se po utkání na Besiktasi stalo," dodal Kurtulana.

Výbuch zachycený televizí Besiktas TV:

To, že jsou jeho příznivci v pořádku, později potvrdil i oficiální twitter klubu Bursaspor. V pořádku jsou podle ubezpečení svých týmů také hráči obou klubů.

Utkání turecké Superligy skončilo výhrou Besiktase 2:1, o výsledku rozhodl ve třetí minutě nastaveného času svým druhým gólem večera domácí Emre Tasdemir. Necid přišel na hřiště v 56. minutě.