Nechutné. Fanoušci Southamptonu provokovali Cardiff napodobováním letadla

Rudolf Černík
10. 2. 2019 8:51
Vrchol cynismu a hyenismu předvedli v sobotním utkání anglické Premier League dva fanoušci fotbalistů Southamptonu, kteří provokovali soupeře z Cardiffu napodobováním letadla. Stalo se tak jen dva dny poté, co policie potvrdila, že ve vraku letadla v Lamanšském průlivu bylo nalezeno tělo argentinského fotbalisty Emiliana Saly. Ten se měl stát posilou právě velšského klubu...
Fanoušci Southamptonu provokují soupeře z Cardiffu napodobováním letadla | Video: Youtube.com

Na nechutné počínání dvou výtečníků ihned zareagovala pořadatelská služba, oba poté zadržela policie. "Southampton FC může potvrdit, že během sobotního zápasu s Cardiffem byli zadrženi dva fanoušci a vyslechla je policie. Klub bude ve spolupráci s policií pokračovat v identifikaci každého, kdo by byl podezřelý z nevhodných gest směrem k fanouškům Cardiffu," uvedl klub v prohlášení. "Takové chování nemá při našich zápasech co dělat a na našem stadionu nebude tolerováno," doplnil s tím, že viníkům hrozí zákaz vstupu na utkání.

Zápas přitom začal minutou ticha a hostující hráči nastoupili k rozcvičce v tričkách se Salovou fotografií. Nejlepší odpověď provokatérům však vyslal Kenneth Zohore, který ve třetí minutě nastavení rozhodl o vítězství Cardiffu 2:1.

"Vím, že nás Emiliano Sala nás sledoval seshora, takže je dobře, že jsme vyhráli," řekl střelec první branky Cardiffu Sol Bamba, "Chtěli jsme vyhrát pro Emiliana a jsem hrdý na kluky, že to pro něj dokázali," řekl trenér Neil Warnock.

Sala letěl 21. ledna z Nantes do Cardiffu, který ho koupil za 17 milionů eur. Osmadvacetiletý Argentinec se měl stát nejdražší posilou velšského účastníka Premier League v historii.

Letoun však zmizel z radarů nad Lamanšským průlivem nedaleko jednoho z Normanských ostrovů. Oficiální pátrání po Salovi a pilotovi malého letadla Davidu Ibbotsonovi záchranáři ukončili bez úspěchu po třech dnech.

Další pátrání po vraku letadla posléze umožnila veřejná sbírka, které se zúčastnili mimo jiné i Diego Maradona či Lionel Messi a v níž se vybralo přes 300 tisíc eur (více než sedm milionů korun).

Vrak stroje byl nalezen v neděli. Uvnitř bylo jedno tělo. Že šlo o Salu, policie potvrdila až ve čtvrtek v noci. Vyšetřování okolností pádu letadla pokračuje. Vrak se nachází v hloubce asi 67 metrů severně od ostrova Guernsey. Dosud se ho nepodařilo dostat nad hladinu i kvůli špatnému počasí.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

FBI považuje střelbu na floridské armádní základně za teroristický čin, útočník jednal sám

Americký Federální úřad pro vyšetřování (FBI) pracuje s předpokladem, že páteční střelba na armádní základně na Floridě byla teroristickým činem. Vyšetřovatelka FBI to oznámila na tiskové konferenci. Její úřad se rovněž domnívá, že saúdskoarabský vojenský student jednal sám, když v areálu v Pensacole zabil tři lidi.

Pachatel, který se na základně účastnil výcviku, začal střílet v jedné z místních učeben. Podle agentky FBI Rachel Rojasové 21letý příslušník saúdskoarabského letectva Muhammad Šamrání použil legálně zakoupenou pistoli. Zasahovali proti němu policisté i vojáci a nakonec se jim podařilo ho zlikvidovat. Kromě tří mrtvých si útok vyžádal také osm zraněných. Motivy činu jsou zatím neznámé.

Zdroj: ČTK
Další zprávy