Nechutné. Fanoušci Southamptonu provokovali Cardiff napodobováním letadla

Rudolf Černík
10. 2. 2019 8:51
Vrchol cynismu a hyenismu předvedli v sobotním utkání anglické Premier League dva fanoušci fotbalistů Southamptonu, kteří provokovali soupeře z Cardiffu napodobováním letadla. Stalo se tak jen dva dny poté, co policie potvrdila, že ve vraku letadla v Lamanšském průlivu bylo nalezeno tělo argentinského fotbalisty Emiliana Saly. Ten se měl stát posilou právě velšského klubu...
Fanoušci Southamptonu provokují soupeře z Cardiffu napodobováním letadla | Video: Youtube.com

Na nechutné počínání dvou výtečníků ihned zareagovala pořadatelská služba, oba poté zadržela policie. "Southampton FC může potvrdit, že během sobotního zápasu s Cardiffem byli zadrženi dva fanoušci a vyslechla je policie. Klub bude ve spolupráci s policií pokračovat v identifikaci každého, kdo by byl podezřelý z nevhodných gest směrem k fanouškům Cardiffu," uvedl klub v prohlášení. "Takové chování nemá při našich zápasech co dělat a na našem stadionu nebude tolerováno," doplnil s tím, že viníkům hrozí zákaz vstupu na utkání.

Zápas přitom začal minutou ticha a hostující hráči nastoupili k rozcvičce v tričkách se Salovou fotografií. Nejlepší odpověď provokatérům však vyslal Kenneth Zohore, který ve třetí minutě nastavení rozhodl o vítězství Cardiffu 2:1.

"Vím, že nás Emiliano Sala nás sledoval seshora, takže je dobře, že jsme vyhráli," řekl střelec první branky Cardiffu Sol Bamba, "Chtěli jsme vyhrát pro Emiliana a jsem hrdý na kluky, že to pro něj dokázali," řekl trenér Neil Warnock.

Sala letěl 21. ledna z Nantes do Cardiffu, který ho koupil za 17 milionů eur. Osmadvacetiletý Argentinec se měl stát nejdražší posilou velšského účastníka Premier League v historii.

Letoun však zmizel z radarů nad Lamanšským průlivem nedaleko jednoho z Normanských ostrovů. Oficiální pátrání po Salovi a pilotovi malého letadla Davidu Ibbotsonovi záchranáři ukončili bez úspěchu po třech dnech.

Další pátrání po vraku letadla posléze umožnila veřejná sbírka, které se zúčastnili mimo jiné i Diego Maradona či Lionel Messi a v níž se vybralo přes 300 tisíc eur (více než sedm milionů korun).

Vrak stroje byl nalezen v neděli. Uvnitř bylo jedno tělo. Že šlo o Salu, policie potvrdila až ve čtvrtek v noci. Vyšetřování okolností pádu letadla pokračuje. Vrak se nachází v hloubce asi 67 metrů severně od ostrova Guernsey. Dosud se ho nepodařilo dostat nad hladinu i kvůli špatnému počasí.

 

Právě se děje

před 10 minutami

Turecko a USA se dohodly na příměří v severní Sýrii

Turecko a USA se dohodly na příměří v severní Sýrii, oznámil viceprezident Pence. Trump hovoří o skvělých zprávách, budou prý ušetřeny miliony životů.

před 26 minutami

Evropská komise podle Havlíčka odblokovala 18 miliard korun na projekty programu Podnikání a inovace pro konkurenceschopnost

Evropská komise podle vicepremiéra a ministra průmyslu a obchodu Karla Havlíčka (za ANO) odblokovala 18 miliard korun, které zadržovala na projekty v problémovém Operačním programu Podnikání a inovace pro konkurenceschopnost. EK platby pozastavila loni na jaře kvůli vysoké chybovosti. Podle vicepremiéra není jasné, kdy peníze proplatí.

"Před chvílí přišla esemeska, že byl dnes odpoledne odblokován ten zadržovaný peníz, těch 18 miliard korun," uvedl Havlíček. Jeho úřad prý čtyři měsíce vše dokládal unijním auditorům, kteří nakonec žádnou chybu neobjevili. "O nic nepřijdeme v tuto chvíli. Teď je jenom otázka, kdy nám ty peníze pošlou," uvedl Havlíček.

Peníze už ministerstvo průmyslu a obchodu dalo firmám, které o ně žádaly pro své projekty z problémového programu. Projekty se často uskutečňují po etapách, a tak se i na základě jednotlivých žádostí o platbu hradí. EK platby proplácí zpětně.

Další zprávy