Nechte té propagandy, nákup Coufala není zásluha vedení, zuří fanoušci West Hamu

Aleš Vávra Aleš Vávra
21. 2. 2021 7:15
West Ham zažívá nejlepší sezonu za poslední roky, vztah mezi fanoušky a vedením klubu se ale stále pohybuje poblíž bodu mrazu. Příznivci mimo jiné vyčítají majitelům a managementu špatnou práci na přestupovém trhu a při skautingu.
Vladimír Coufal v souboji s hvězdou Aston Villy Jackem Grealishem.
Vladimír Coufal v souboji s hvězdou Aston Villy Jackem Grealishem. | Foto: Reuters

Těší se z nečekaných úspěchů. Z toho, že se jejich milovaný tým po loňském vyčerpávajícím boji o záchranu pere v Premier League o nejvyšší příčky. Euforii fanoušků West Hamu United ale během celé sezony brzdí trvale problematický vztah k vedení klubu.

V minulém týdnu přitom došlo k eskalaci. Spouštěčem byla slova vlivného anglického fotbalového komentátora a odborníka Jima Whitea, který okomentoval povedený říjnový příchod českého obránce Vladimíra Coufala.

White za skvělý obchod s pražskou Slavií pochválil neoblíbené majitele klubu, Davida Golda a Davida Sullivana. 

"Nejsem žádným obhájcem Golda se Sullivanem, a to myslím naprosto vážně. Musím však před nimi smeknout. Když koupili Coufala, fanoušci byli pobouření. Co asi tak dostaneme za pět milionů liber? rozčilovali se. Jenže Coufal se stal v dresu Kladivářů zjevením," prohlásil novinář pracující mimo jiné pro stanici Sky Sports.

Fanoušci si jeho prohlášení vzali osobně. Podle nich bylo nejen nešťastné, ale především značně nepřesné. White byl dokonce obviněn z toho, že dělá majitelům propagandu.

"Co řekl, jsou úplné lži. Jsi skutečný darebák," vzkázal mu twitterový účet West Ham News a příznivci v diskusích zuřili vzteky. White podle nich svým prohlášením zmátl širší fotbalovou veřejnost.

Fanoušci při Coufalově přestupu vůbec pobouření nebyli, naopak vítali novou posilu, byť v tu chvíli neznámou a poměrně lacinou. Věřili, že se opora Slavie v Londýně chytí podobně, jako se to povedlo jeho krajanovi Tomáši Součkovi.

Na Twitteru dokonce pokládali celou řadu zvědavých dotazů fanouškům pražského klubu. A byli ujištěni, že Coufal je podobným typem neústupného bojovníka a charakterního hráče, jako Souček.

"Pokud tady tehdy byl nějaký druh pobouření, byl způsoben absurditou toho, že musel hráče doporučit právě Souček, a absencí ucelené struktury skautingu, podle které by klub vybíral posily," shrnul námitky fanoušků fanouškovský portál Hammers News.

"Nezáleží nám na tom, kolik hráči stojí. Sebastien Haller stál 45 milionů liber, je nejdražší posilou v historii klubu a přitom úplně propadl," připomněl server nepovedené angažmá drahého útočníka z Pobřeží Slonoviny, který v lednu odešel do Ajaxu Amsterdam.

Fanoušci West Hamu klub dlouhodobě kritizují za špatný skauting.

Příběh Součka, který při akutní sháňce po pravém obránci po zranění Ryana Frederickse narychlo doporučuje svého kamaráda ze Slavie, se tak stal v posledním období leitmotivem jejich výhrad a častým terčem ironických vtipů. 

"Jediné, co žádáme, je to, aby David Moyes dostal nástroje potřebné k úspěchu. Fanoušci West Hamu jsou neuvěřitelně loajální, ale nebudou nečinně přihlížet, když je někdo nespravedlivě hanobí," napsali na Hammer News.

West Ham jinak prožívá výborné období. V novém kalendářním roce  Moyesovi svěřenci vyhráli v lize šest zápasů, zaznamenali jednu remízu a jedinou porážku. V tabulce se vyšvihli na momentální pátou pozici, dokonce před mistrovský Liverpool. Mají jen o jeden bod méně než Chelsea a na druhý Manchester United ztrácejí pouhé čtyři body.

V neděli je čeká očekávané derby proti Tottenhamu, mohou v něm udělat další krůček směrem k pohádkové účasti v Lize mistrů. Utkání můžete sledovat v přímém přenosu na stanici Premier Sport, deník Aktuálně.cz nabídne z duelu podrobnou online reportáž.

 

Právě se děje

před 3 hodinami

Očkování v USA jde rychle, Universal odkládá premiéru filmu Rychle a zběsile 9 už jen o měsíc

Jen o měsíc odkládá filmové studio Universal velkorozpočtový snímek Rychle a zběsile 9, který měl také do českých kin dorazit koncem května. Nově se s premiérou počítá na 25. června, píše agentura Reuters. Podle ní se hollywoodská firma vlastněná nadnárodním konglomerátem Comcast snaží vytipovat dobu, kdy se do biografů bude moci vrátit co nejvíce lidí, aby z prodeje vstupenek zaplatila náklady. Snímek měl rozpočet přes 200 milionů dolarů, v přepočtu 4,4 miliardy korun.

Universal film odložil jen o měsíc. Podle Reuters to dokazuje, že studio vkládá naděje do rychlého průběhu očkování v USA a Kanadě, které společně tvoří největší filmový trh světa. V New Yorku se sítě biografů AMC, Cineworld či Cinemark po roční pauze způsobené pandemií znovu otevřely tento pátek. Provozovatelé doufají, že v lukrativní letní sezóně už na velkorozpočtové filmy jako Rychle a zběsile 9 přitáhnou opět davy nyní již naočkovaných diváků. Jako první má do kin 7. května zamířit Black Widow, ve které stejnojmennou superhrdinku hraje Scarlett Johanssonová.

Zdroj: Reuters
Další zprávy