Barcelona porazila Vigo 2:0 a dál vede španělskou ligu o tři body

Aktualizováno 22. 12. 2018 22:42
Fotbalisté Barcelony porazili v 17. kole španělské ligy Celtu Vigo 2:0 a dál vedou tabulku o tři body před druhým Atléticem Madrid.
Fotbalisté Atlética po vítězství v madridském derby s Espaňolem
Fotbalisté Atlética po vítězství v madridském derby s Espaňolem | Foto: Reuters

Jedním gólem se na výhře podílel i útočník Lionel Messi, který si patnáctou trefou v sezoně nejvyšší soutěže upevnil pozici nejlepšího střelce.

Barcelona nezaváhala a připsala si čtvrté ligové vítězství po sobě, o kterém rozhodla už do poločasu. Nejprve se v 10. minutě prosadil z dorážky Dembélé a těsně před přestávkou v úniku sám před brankářem nezaváhal Messi.

Atlético Madrid vydřelo výhru 1:0 nad Espaňolem Barcelona. O šťastném vítězství favorizovaných svěřenců trenéra Diega Simeoneho rozhodl v 56. minutě z penalty Antoine Griezmann.

Atlético utrpělo poslední domácí porážku právě s Espaňolem na začátku května a v úvodu se mu nedařilo ani tentokrát. Barcelonský celek měl v první půli několik šancí, ale domácího brankáře Oblaka nepřekonal a po pauze přišel trest.

Hostující Granero fauloval v šestnáctce a Griezmann z penalty nezaváhal. Připsal si sedmý gól v ligové sezoně. Atlético protáhlo sérii bez porážky už na 13 soutěžních utkání.

Španělská fotbalová liga - 17. kolo:

Betis Sevilla - Eibar 1:1 (21. Sanabria - 72. Orellana z pen.), Atlético Madrid - Espaňol Barcelona 1:0 (56. Griezmann z pen.), FC Barcelona - Vigo 2:0 (10. Dembélé, 45. Messi), Bilbao - Valladolid 1:1 (45. Aduriz z pen. - 90.+2 Plano).

1. FC Barcelona 17 11 4 2 48:19 37
2. Atlético Madrid 17 9 7 1 25:12 34
3. FC Sevilla 16 9 4 3 29:16 31
4. Real Madrid 16 9 2 5 24:19 29
5. Alavés 17 8 4 5 19:17 28
6. Betis Sevilla 17 7 5 5 20:19 26
7. Getafe 17 6 7 4 18:13 25
8. Girona 17 5 7 5 18:20 22