Neapol zvrátila na těžkém terénu v Janově zápas, který byl kvůli dešti přerušen

10. 11. 2018 23:27
Fotbalisté Neapole otočili ligové utkání na hřišti Janova a po výhře 2:1 se posunuli na druhé místo. Zápas byl v druhém poločase na několik minut přerušen kvůli dešti.
Dries Mertens (vlevo) a Fabián Ruiz se radují z vítězství Neapole v Janově.
Dries Mertens (vlevo) a Fabián Ruiz se radují z vítězství Neapole v Janově. | Foto: Reuters

Janov šel překvapivě do vedení v 20. minutě, kdy Kouamé zakončil hlavou Romulův centr. Favorit mohl vyrovnat krátce před pauzou, Milika ale zblízka skvěle vychytal Radu.

V 59. minutě bylo utkání na čtvrt hodiny přerušeno kvůli silnému dešti a i po zbytek zápasu se míč na podmáčeném trávníku často zastavoval. Přesto se obtížném terénu podařil Neapoli obrat. Nejprve po spolupráci dvou střídajících hráčů přesně zakončil po Mertensově přiťuknutí Fabián Ruiz a v 86. minutě si srazil do vlastní sítě Insigneho centr obránce Biraschi.

Fotbalisté Spalu Ferrara neudrželi dvoubrankové vedení a remizovali doma s Cagliari. Už po dvou minutách a 28 vteřinách se trefil útočník Spalu Petagna a zaznamenal nejrychlejší gól svého týmu od roku 1963. V 71. minutě navýšil vedení z otočky Antenucci, ale Cagliari dokázalo rychle vyrovnat. V 73. minutě snížil hlavou po rohu Pavoletti a o tři minuty později srovnal na konečných 2:2 Ionita.

Parma zvítězila na hřišti FC Turín 2:1 a bodově dohnala svého soupeře na osmém místě. Nováček soutěže rozhodl hned v úvodu, kdy se trefili Gervinho a Inglese.

Italská fotbalová liga - 12. kolo:

FC Turín - Parma 1:2 (37. Baselli - 9. Gervinho, 25. Inglese), Spal Ferrara - Cagliari 2:2 (3. Petagna, 71. Antenucci - 73. Pavoletti, 76. Ionita), FC Janov - Neapol 1:2 (20. Kouamé - 62. Ruiz, 86. vlastní Biraschi).

1. Juventus Turín 11 10 1 0 24:8 31
2. Neapol 12 9 1 2 26:13 28
3. Inter Milán 11 8 1 2 21:6 25
4. AC Milán 11 6 3 2 21:14 21
5. Lazio Řím 11 7 0 4 17:13 21
6. Sassuolo 11 5 3 3 19:16 18
7. Fiorentina 12 4 5 3 18:10 17
8. FC Turín 12 4 5 3 17:15 17