Neapol zvrátila na těžkém terénu v Janově zápas, který byl kvůli dešti přerušen

10. 11. 2018 23:27
Fotbalisté Neapole otočili ligové utkání na hřišti Janova a po výhře 2:1 se posunuli na druhé místo. Zápas byl v druhém poločase na několik minut přerušen kvůli dešti.
Dries Mertens (vlevo) a Fabián Ruiz se radují z vítězství Neapole v Janově.
Dries Mertens (vlevo) a Fabián Ruiz se radují z vítězství Neapole v Janově. | Foto: Reuters

Janov šel překvapivě do vedení v 20. minutě, kdy Kouamé zakončil hlavou Romulův centr. Favorit mohl vyrovnat krátce před pauzou, Milika ale zblízka skvěle vychytal Radu.

V 59. minutě bylo utkání na čtvrt hodiny přerušeno kvůli silnému dešti a i po zbytek zápasu se míč na podmáčeném trávníku často zastavoval. Přesto se obtížném terénu podařil Neapoli obrat. Nejprve po spolupráci dvou střídajících hráčů přesně zakončil po Mertensově přiťuknutí Fabián Ruiz a v 86. minutě si srazil do vlastní sítě Insigneho centr obránce Biraschi.

Fotbalisté Spalu Ferrara neudrželi dvoubrankové vedení a remizovali doma s Cagliari. Už po dvou minutách a 28 vteřinách se trefil útočník Spalu Petagna a zaznamenal nejrychlejší gól svého týmu od roku 1963. V 71. minutě navýšil vedení z otočky Antenucci, ale Cagliari dokázalo rychle vyrovnat. V 73. minutě snížil hlavou po rohu Pavoletti a o tři minuty později srovnal na konečných 2:2 Ionita.

Parma zvítězila na hřišti FC Turín 2:1 a bodově dohnala svého soupeře na osmém místě. Nováček soutěže rozhodl hned v úvodu, kdy se trefili Gervinho a Inglese.

Italská fotbalová liga - 12. kolo:

FC Turín - Parma 1:2 (37. Baselli - 9. Gervinho, 25. Inglese), Spal Ferrara - Cagliari 2:2 (3. Petagna, 71. Antenucci - 73. Pavoletti, 76. Ionita), FC Janov - Neapol 1:2 (20. Kouamé - 62. Ruiz, 86. vlastní Biraschi).

20. Chievo 11 0 2 9 8:28 -1

Poznámka: Chievu byly odečteny 3 body za falšování účetnictví.

před 5 hodinami

Slovenská opozice se nedohodla na velké koalici

Slovenské opoziční strany se ve čtvrtek nedokázaly dohodnout na vytvoření velké koalice, takzvaného "bloku změny", ve kterém by společně šly do parlamentních voleb v únoru příštího roku. Zkomplikovaly si tak podle agentury Reuters svůj cíl, že vystřídají vládní koalici tří stran vedenou levicovou stranou Směr, která dominuje slovenské politice v poslední dekádě.

Podpora Směru u voličů klesla po loňské vraždě investigativního novináře a jeho snoubenky, která vyvolala masové protesty proti korupci. Dlouholetý premiér Robert Fico se musel vzdát funkce v čele vlády, ale jeho koalice přežila. Vládu vede Peter Pellegrini, kterého si Fico vybral, a Směr je opět pokládán za favorita voleb.

Reuters poznamenal, že opozice v boji proti zkorumpovanému systému dosáhla obrovského úspěchu vítězstvím liberální právničky Zuzany Čaputové v loňských prezidentských volbách. Ale není jisté, zda tento úspěch dokáže zopakovat i v parlamentních volbách.