Neapol zničila 4:0 Frosinone, dvakrát se trefil polský kanonýr Milik

Aktualizováno 8. 12. 2018 22:40
Fotbalisté AS Řím neudrželi v 15. kole italské ligy dvoubrankové vedení na hřišti Cagliari a vyrovnávací gól na 2:2 navíc inkasovali v nastaveném čase ve chvíli, kdy soupeř hrál bez dvou vyloučených hráčů. Český útočník AS Patrik Schick odehrál v generálce na středeční duel Ligy mistrů v Plzni 83 minut, než ho vystřídal Pastore. Neapol porazila 4:0 Frosinone a upevnila si druhé místo v tabulce. Před třetím Interem Milán má náskok šest bodů, na suverénně vedoucí Juventus jich ale ztrácí osm.
Fotbalisté Neapole slaví vítězství nad Frosinone.
Fotbalisté Neapole slaví vítězství nad Frosinone. | Foto: Reuters

Římané se na Sardinii poprvé prosadil ve 14. minutě, kdy Cristante napálil míč do sítě z hranice vápna. Také druhý gól padl zpoza pokutového území, z přímého kopu se krásně trefil Kolarov. Domácí snížili pět minut před koncem po rohovém kopu zásluhou Ionity.

V nastaveném čase byl vyloučen Ceppitelli a vzápětí také další obránce Srna. I bez nich ale dokázali hráči Cagliari udržet domácí ligovou neporazitelnost, protože v páté minutě nastaveného času vyrovnal po propadnutí obrany střídající Sau.

AS Řím nastoupil v sestavě Olsen - Florenzi, Manolas, Fazio, Kolarov - N'Zonzi, Cristante - Ünder, Kluivert (75. Luca Pellegrini), Zaniolo (89. Juan) - Schick (83. Pastore).

V neapolské brance nastoupila poprvé v sezoně letní posila Alex Meret. Italský gólman ale mnoho práce neměl, góly totiž stříleli pouze favorizovaní domácí. Nejprve v sedmé minutě poslal míč přesně k tyči po závaru před brankou Zieliňski a ve 40. minutě zvýšil nádhernou ranou z 25 metrů Ounas.

Na konečných 4:0 upravil svým šestým a sedmým ligovým gólem v sezoně Milik. Polský útočník si už v 15. kole vytvořil nový rekord v počtu branek v jedné sezoně Serie A.

Svěřenci Carla Ancelottiho porazili Frosinone ve čtvrtém vzájemném zápase v řadě a neprohráli už 12 soutěžních utkání. Předposlední Frosinone čeká na výhru pět zápasů.

Sampdoria dlouho vedla na hřišti Lazia Řím po gólu Quagliarelly z 21. minuty. Zkušený italský útočník se poprvé v kariéře trefil v pěti po sobě jdoucích ligových zápasech. Janovský celek ale vedení nakonec neudržel, v 79. minutě vyrovnal na 1:1 Acerbi. To už byl na hřišti i český záložník Sampdorie Jakub Jankto, který v 70. minutě nahradil Praeta.

V nastaveném čase navíc dostal červenou kartu janovský Bereszyński a následně po Andersenově ruce ve vápně otočil výsledek z penalty Immobile. Sampdoria ale ještě v divokém závěru v desáté minutě nastavení dokázala vyrovnat zásluhou střídajícího Saponary.

Italská fotbalová liga - 15. kolo:

Neapol - Frosinone 4:0 (68. a 84. Milik, 7. Zieliňski, 40. Ounas), Cagliari - AS Řím 2:2 (85. Ionita, 90.+5 Sau - 14. Cristante, 41. Kolarov), Lazio Řím - Sampdoria Janov 2:2 (79. Acerbi, 90.+6 Immobile z pen. - 21. Quagliarella, 90.+10 Saponara).

1. Juventus Turín 15 14 1 0 32:8 43
2. Neapol 15 11 2 2 32:14 35
3. Inter Milán 15 9 2 4 27:13 29
4. AC Milán 14 7 4 3 24:18 25
5. Lazio Řím 15 7 4 4 22:18 25
6. AS Řím 15 5 6 4 26:20 21
7. FC Turín 14 5 6 3 19:16 21
8. Sampdoria Janov 15 5 5 5 23:19 20