Ronaldo přispěl k vysoké výhře Realu, zápas však nedokončil. Neapol potvrdila venkovní dominanci

Aktualizováno 21. 1. 2018 19:16
V neděli pokračovaly svými dalšími koly evropské fotbalové ligy.
Radost fotbalistů Realu Madrid.
Radost fotbalistů Realu Madrid. | Foto: Reuters

Madrid - Fotbalisté Barcelony zůstali i po dvacátém kole španělské ligy neporaženi. Na hřišti Betisu Sevilla zvítězili 5:0 a v čele tabulky mají po šesté výhře za sebou náskok už jedenácti bodů před Atléticem Madrid. Real Madrid po třech zápasech vyhrál, La Coruňu porazil vysoko 7:1 a posunul se na čtvrté místo před Villarreal. Na katalánského rivala ale ztrácí 19 bodů. Poprvé od 9. prosince se v nejvyšší soutěži prosadil Cristiano Ronaldo, který v závěru vstřelil dvě branky.

První šanci duelu Betis - Barcelona měl v páté minutě Guardado, který využil Busquetsova zaváhání ke střele, těsně však minul Ter Stegenovu branku. Na druhé straně střílel Messi jen do boční sítě. Barceloně se zranil stoper Vermaelen a musel ho nahradit Umtiti.

Katalánci neměli v úvodní hodině hry výraznou převahu, v následné povedené desetiminutovce ale rozhodli. V 59. minutě nejprve Suárez našel přihrávkou mezi obránce Rakitiče, který utekl defenzivě Betisu a bez problémů zakončil. O chvíli později ztratili domácí hráči uprostřed pole míč, Busquets jej poslal Messimu a argentinský kanonýr se nemýlil.

V 69. minutě se dočkal i uruguayský střelec Suárez, který střelou z první zužitkoval Rakitičův centr. Další dvě branky přidali hosté v závěru. Nejprve Messi obešel stopery a přízemní střelou překonal Adána, v poslední minutě argentinská hvězda připravila druhý zásah pro Suáreze.

Real nezačal s La Coruňou dobře. Ve 23. minutě přihrál Pérez skrz vápno Adriánovi, který zakončil do odkryté branky. Pak už ale úřadovali domácí, kteří do poločasu skóre otočili. Po Marcelových přihrávkách se trefili Nacho a Bale.

Druhý jmenovaný po změně stran hlavou zužitkoval Kroosův centr a zvýšil na 3:1. Poté úřadující mistr rozjel kanonádu. Nejprve přesně zakončil Modrič, kterému patičkou přiklepl míč Ronaldo. Právě portugalská hvězda následně dvěma trefami ukončila ligový gólový půst a na konečných 7:1 upravil dvě minuty před koncem Nacho.

Ronaldo zápas nedokončil, neboť při své druhé trefě inkasoval úder kopačkou od Fabiana Schära a kluboví lékaři mu neumožnili pokračovat v zápase, přestože Real už předtím třikrát vystřídal. Když Ronaldo odcházel ze hřiště, vypůjčil si mobilní telefon jednoho z členů lékařského týmu a zkontroloval si obličej.

Neapol vyhrála v Bergamu

Fotbalisté Neapole zvítězili po gólu Driese Mertense v 21. kole italské ligy v Bergamu 1:0 a v čele tabulky mají náskok čtyř bodů před Juventusem. Obhájce titulu však má pondělní dohrávku s FC Janov k dobru. Neapol vyhrála pátý zápas po sobě a potvrdila, že se jí venku daří. Na hřištích soupeřů neprohrála už 24 duelů. Šlágr mezi Interem Milán a AS Řím skončil 1:1, útočník Patrik Schick za hosty nastoupil až v závěru. Lazio Řím porazilo Chievo Verona 5:1 a posunulo se na třetí pozici.

Tottenham remizoval v Southamptonu

Fotbalisté Tottenhamu remizovali v 24. kole anglické Premier League 1:1 na hřišti Southamptonu, který nedokázal zvítězit už v jedenácti ligových zápasech. Tottenham se musel obejít bez nemocného brankáře Huga Llorise. Obvyklouo jedničku nahradil Michel Vorm, který nastoupil v jubilejním 100. zápase Premier League.

Po čtvrthodině hry se dostali do vedení domácí, když si Bertrandův přízemní centr do vlastní branky srazil Sánchez. O tři minuty později však "Kohouti" vyrovnali, na Daviesův centr si naskočil Kane a hlavou nedal gólmanu Forsterovi šanci. Kanonýr Tottenhamu vstřelil v posledních šesti ligových zápasech devět branek a tabulce střelců Premier League vévodí s 21 zásahy.

V závěru Tottenham soupeře přitlačil, obrátit skóre se mu ale nepodařilo. Kouč "Kohoutů" Mauricio Pochettino, který v letech 2013 a 2014 trénoval právě Southampton, na půdě svého bývalého zaměstnavatele dosud neprohrál.

Španělská fotbalová liga - 20. kolo:

Alavés - Leganés 2:2 (46. El Haddadi, 52. Alfonso - 75. Gabriel z pen., 90. Zaldúa), Real Madrid - La Coruňa 7:1 (32. a 88. Nacho, 42. a 58. Bale, 78. a 84. Ronaldo, 68. Modrič - 23. Adrián), San Sebastian - Vigo 1:2 (10. Willian José - 20. Aspas z pen., 75. Gómez), Betis Sevilla - FC Barcelona 0:5 (64. a 80. Messi, 69. a 90. L. Suárez, 59. Rakitič).

Italská fotbalová liga - 21. kolo:

Bergamo - Neapol 0:1 (65. Mertens), Boloňa - Benevento 3:0 (35. Destro, 75. De Maio, 88. Džemaili), Hellas Verona - Crotone 0:3 (3. Barberis, 54. Stoian, 67. Ricci), Lazio Řím - Chievo 5:1 (32. a 68. Milinkovič-Savič, 23. Alberto, 83. Bastos, 86. Nani - 25. Pucciarelli), Sampdoria Janov - Fiorentina 3:1 (30., 60. a 68. Quagliarella - 80. Sánchez), Sassuolo - FC Turín 1:1 (54. Berardi - 26. Obi), Udine - Spal Ferrara 1:1 (11. Samir - 49. Floccari), Cagliari - AC Milán 1:2 (8. Barella - 36. z pen. a 42. Kessié), Inter Milán - AS Řím 1:1 (86. Vecino - 31. El Shaarawy).

Anglická fotbalová liga - 24. kolo:

Southampton - Tottenham 1:1 (15. vlastní Sánchez - 18. Kane).

Francouzská fotbalová liga - 22. kolo:

Nice - St. Etienne 1:0 (22. Cyprien), Monako - Mety 3:1 (45.+1 Jorge, 67. Ghezzal, 81. Rony Lopes - 72. Niane), Lyon - Paris St. Germain 2:1 (2. Fekir, 90.+4 Depay - 45.+3 Kurzawa).

Německá fotbalová liga - 19. kolo:

Bayern Mnichov - Brémy 4:2 (41. a 84. Müller, 63. a 77. Lewandowski - 25. Gondorf, 74. vlastní Süle), Schalke - Hannover 1:1 (16. Pjaca - 86. Füllkrug).