Neapol si po výhře nad Frosinone upevnila druhé místo. Simič zůstal na lavičce

Aktualizováno 28. 4. 2019 23:15
Fotbalisté Neapole zvítězili v 34. kole italské ligy na hřišti předposledního Frosinone 2:0 a mají na druhém místě náskok osmi bodů před Interem Milán. Favorit šel do vedení v 19. minutě zásluhou Mertensovy výstavní trefy z přímého kopu.
Radost fotbalistů Neapole
Radost fotbalistů Neapole | Foto: Reuters

Belgický útočník dal 81. ligovou branku za Neapol, čímž vyrovnal na třetím místě klubové tabulky střelců slavného Argentince Diega Maradonu. Druhý gól přidal v 49. minutě Younes.

Český obránce Stefan Simič zůstal celé utkání na lavičce domácího celku. Frosinone ztrácí na udržení v soutěži deset bodů a po dalších zápasech kola může přijít i o teoretickou šanci na záchranu.

Sampdoria prohrála doma s Laziem Řím 1:2. Záložník janovského celku Jakub Jankto přišel na hřiště na začátku druhého poločasu za stavu 0:2, Sampdoria už navíc v tu dobu hrála v deseti po vyloučení Ramíreze.

Přesto dokázali domácí utkání zdramatizovat. V 57. minutě vstřelil 150. gól v Serii A a 23. v aktuální sezoně nejlepší kanonýr soutěže Fabio Quagliarella. Na body už to ale Sampdorii nestačilo a po čtvrté porážce z pěti zápasů se jí vzdalují pohárové příčky. Sedmé Lazio za nimi naopak zaostává o jediný bod.

Italská fotbalová liga - 34. kolo:

Frosinone - Neapol 0:2 (19. Mertens, 49. Younes), Chievo - Parma 1:1 (66. Meggiorini - 38. Kucka), Spal Ferrara - FC Janov 1:1 (36. Felipe - 56. Lapadula), Sampdoria Janov - Lazio Řím 1:2 (57. Quagliarella - 3. a 19. Caicedo), FC Turín - AC Milán 2:0 (58. Belotti z pen., 69. Berenguer).

1. Juventus Turín 34 28 4 2 68:24 88
2. Neapol 34 21 7 6 64:30 70
3. Inter Milán 34 18 8 8 52:28 62
4. AS Řím 34 16 10 8 61:46 58
5. Bergamo 33 16 8 9 66:42 56
6. FC Turín 34 14 14 6 44:29 56
7. AC Milán 34 15 11 8 47:33 56
8. Lazio Řím 34 16 7 11 49:36 55